Готов е завода за боклука на София 28.08 | 13:03
След като системите бъдат изпробвани, предприятието ще започне работа

Завода за боклука на София е готов. След многогодишно забавяне заради редица проблеми, спорове, съдебни дела и т.н., инсталацията вече е завършена и обектът вече е получил Акт 15, съобщиха от Столична община. Към момента на площадка "Садината" е завършено строителството на сградите, монтирани са съоръженията и инсталациите, проведени са единични изпитания, изградена е площадковата инженерна инфраструктура.
Преди окончателното пускане в експлоатация на обекта обаче ще трябва да бъдат направени 72-часови проби на инсталациите. След това предстои подготовка за издаване на разрешение за въвеждане в експлоатация.
След като официално заработи, заводът за механично-биологично третиране на отпадъците на София ще произвежда от тях гориво – т.нар. RDF. Очаква се един от основните консуматори на продукцията му де бъде столичната "Топлофикация", която по този начин ще намали потреблението си на природен газ.
Водещи
-
И адвокатите започват ефективен протест, искат по-високи заплати
Те ще бойкотират съдилищата
01.06 | 17:20
-
Страхил Ангелов: Лицемерието и обидите изкараха хората, еврото преля чашата
Изходът е оставка на правителството, избори и референдум, смята той
01.06 | 17:00
Най-четени
-
Диляна Гайтанджиева: Твърденията на Грозев са клевети и манипулации, ще заведа дела
Това написа тя във фейсбук профила си след обвинениятана Христо Грозев, че е работила за ГРУ
01.06 | 11:00
-
Грандиозен старт на летния сезон дадоха от Поморе
Куп официални лица и родни звезди на събитието
01.06 | 10:20