Протестиращи блокираха ключово кръстовище в столичния кв. Изток 19.11 | 20:15
Те настояват да се спре с презастрояването

В 18.00 часа започна протест на граждани срещу унищожаване и застрояване на градинка в квартал Изток, намираща се на бул."Самоков", предаде Novini.bg.
Протестиращите са блокирали кръстовището на булевард "Драган Цанков" и улица "Фредерик Жолио - Кюри". Недовлните граждани заявяват искането си за включване на градинката в зелената система на Столична община на основание Закон за устройството и застрояването на Столична община.
"Ние, гражданите на София, не желаем повече презастрояване и рязане на дървета! Искаме зелени площи за хората и прекратяване с изграждането на топлинни острови. Настояваме чрез кмета на СО-район "Изгрев", кметът на Столична община г-н Васил Терзиев и председателят на СОС г-н Цветомир Петров да предприемат действия за обезщетяване на собственика на посочените имоти с друг, за да запазят градината, както и множеството дървета, които са в нея", обявиха протестиращите и добавиха, че протестът им няма, каквато и да е политическа насоченост и представители на политически сили не са добре дошли.
Инициаторите на протеста са представили 3 630 лично положени от гражданите подписа на хартия с исканията си. Изпратили са писма, придружени с подписката до: кмета на СО - район "Изгрев" г-н Делян Георгиев, кмета на Столична община г-н Васил Терзиеви и председателя на СОС, г-н Цветомир Петров.
Водещи
-
ЕК потвърди за инцидент със самолета на Фон дер Лайен
ЕС ще продължи да инвестира в отбраната на Европа", казаха от ЕК.
01.09 | 14:38
-
Инцидент със самолета на Урсула фон дер Лайен у нас, подозират руска хакерска атака
Наложило се е той да кацне принудително на летище Пловдив
01.09 | 14:26
-
Черният леопард, забелязан последно в Силистрeнско, няма да бъде отстрелян
Те категорично заявиха, че няма как да се позволи отстрел на животно, включено в Червената...
01.09 | 15:30
-
Навършват се 10 месеца от трагедията в Нови Сад, отнела живота на 16 души
На 1 ноември 2024 година козирката на новореновираната жп гара в сръбския град се срутва.
01.09 | 14:45
Най-четени
-
След лятната ваканция народните представители се завръщат в пленарната зала
До момента не е ясно дали ще се съберат необходимите гласове, но политическите анализатори...
01.09 | 09:15
-
Венета Райкова е новият автор и водещ на обичаното токшоу „Преди обед“
Със своята харизма, богат журналистически опит и признат литературен талант
01.09 | 10:45
-
Военнослужещи от сухопътните войски и хеликоптер „Кугър” се включиха в битката с пожара в Рила
По думите му достигането до огъня е много трудно, тъй като пламъците са на много голяма...
01.09 | 10:30
-
Филип Буков явно не може дълго без гадже
Колкото и актьорът да обяснява, че ще си даде почивка от сериозни връзки, това хич не е така.
01.09 | 11:59