София може да остане без градски транспорт по Коледа заради стачка 17.12 | 10:00
Браншът е готов на ефективни стачни действия, заяви президентът на КНСБ Пламен Димитров

Готови сме за ефективни стачни действия в София и по Коледа може да няма столичен градски транспорт. Това заяви в студиото на "Събуди се” президентът на КНСБ Пламен Димитров. Исканията на сектора са по-високи заплати. Днес ресорната комисия в парламента гледа извънредно Бюджета за 2024 г.
Подобни искания имат и заети в сферата на здравеопазването, служители на Агенция "Пътна инфраструктура” и на тази за борба с градушките. "Тези 450-500 милиона, които са ни необходими за всички тези системи, са възможни на фона на 81-милиардния бюджет”, смята синдикалистът. Утрешният протест е знак за това, че не сме съгласни със случващото се – не са заложени пари в план-сметката за тези сектори, посочи Димитров.
Той увери, че целта не е да бъде свалено правителството, а да се договорят увеличения на възнагражденията в засегнатите сфери. Протестът в понеделник започва пред Ларгото до парламента в 10 часа, минава по жълтите павета, бул. "Цариградско шосе” и се връща обратно в центъра. "Най-вероятно за 2 часа София ще бъде блокирана, предварително се извиняваме. Очакват се поне 1000 автомобила”, каза президентът на КНСБ.
Водещи
-
Новата сесия в НС: Стари спорове между народните избраници (ОБЗОР)
На прицела на депутатите беше и Наталия Киселова
29.04 | 21:00
-
12-годишно дете с две счупени ръце след побой в Луковит: Брало чужди джанки
След протест задържаха за 72 часа заподозрения
29.04 | 20:30
-
Без новия ни F - 16 на парада за Гергьовден
Българския трибагреник на 6 май ще развеят трите вертолета – Ми-17 и два Кугъра, а на жълтите...
29.04 | 20:15
Най-четени
-
Временен технически проблем възпрепятства достъпа до официалния сайт на Националната агенция за приходите
Данъчната администрация съветва гражданите да използват Chrome или Edge
29.04 | 12:30
-
Трагедия: Камион уби оперния певец Богомил Спиров
Солистът на Музикалния театър е бил блъснат на пътя, докато карал мотора си
29.04 | 14:00
-
Влошаване на икономическите и потребителските нагласи в ЕС и България през април
Това отчито последното ежемесечно проучване на Европейската комисия
29.04 | 15:10
-
Нови ваксини в имунизационния календар
„Доказано ваксините не просто опазват живота, те спират епидемии, спасяват деца и възрастни,...
29.04 | 13:20