Александър Тонев подписа със Селтик 12.08 | 08:25
Българският национал премина при "детелините" под наем от Астън Вила
Националът на България Александър Тонев вече е футболист на Селтик, съобщиха от шотландския гранд.
Бившият футболист на ЦСКА и Лех (Познан) ще играе при "Селтик Парк" под наем от Астън Вила до края на сезона, като в договора му има опция за купуване от "детелините" другото лято.
Така Александър Тонев стана вторият българин, който облича екипа на носителя на КЕШ за 1967 г. след превърналия се в легенда на клуба Стилиян Петров.
"Още не мога да повярвам, че ще играя в Селтик и наистина съм много щастлив. Нямам търпение да се запозная с новите си съотборници и да започна да играя за отбора.
Знам всичко за Селтик. Всеки в България знае за Селтик. Говорих със Стилиян Петров и той много се зарадва за мен и ми пожела успех. Надявам се да се справя толкова добре, колкото той в Селтик.
А съм атакуващ играч и обичайно играя по лявото крило, като ми харесва да създавам и бележа голове”, бяха първите думи на Тонев на "Селтик Парк”.
Мениджърът на "детелините” Рони Дейла също не скри задоволството си, че ще разполага с играч като българина.
"Александър е много бърз футболист и стреля еднакво добре и с двата крака. Той е отбелязал много голове по време на престоя си в Лех (Познан) и мисля, че може да ни помогне да вдигнем класата на отбора. Ние също можем да му помогнем да стане по-добър”, коментира Рони Дейла.
Водещи
-
Папа Лъв XIV ще посрещне във Ватикана холивудски звезди
Сред тях са Кейт Бланшет и Крис Пайн
11.11 | 14:00
Най-четени
-
Страната ни става част от европейската система за печатане на еврото от януари 2026 година
Какво очаква България
11.11 | 08:45
-
Мъж размахва нож във влака Горна Оряховица – София
Наложена му е мярка за неотклонение „подписка“.
11.11 | 11:45
-
Кой е шофьорът, прегазил кучето Мая? Жители на "Разсадника" се вдигнаха на протест, искат наказание
В неделя извършителят подал сигнал до 112 заради скандал с неговите съседи.
11.11 | 09:15