Американец бе готов да даде живота си в ММА битка срещу руснак 13.03 | 15:21
Враждата между САЩ и Русия е всеизвестна

Враждата между САЩ и Русия е всеизвестна. Тя обаче се пренася далеч отвъд политическите боричкания. Когато става дума за спорт - битките между янки и рашъни също е въпрос на чест. А понякога на живот и смърт.
Такъв бе случаят в ММА боя между американеца Буба Дженкинс и руснака Али Багов. Чернокожият Буба видимо отстъпваше на по-агресивния си опонент. В един момент Багос събори на земята противника си и го приклещи до оградата.
Явно американецът бе готов на всичко - дори да умре, но не и да се предаде. Правилата в ММА битките повеляват файтър, който иска да прекрати боя да потупа с ръка по пода. Вместо да стори това - Буба Дженкинс продължи да се бори, макар че бе в невъзможна за изход ситуация.
За щастие съдията на мача се хвърли върху двамата и успя да спаси Буба от сигурна смърт чрез задушаване. След като руснакът отпусна своя захват Дженкинс се олюля и почти загуби съзнание, защото до мозъкът му не достигаше кислород.
Все пак случката завърши без летален изход и след посещение в болница загубилият боя Буба Дженкинс се прибра вкъщи.
Видео можете да видите на страницата Sporta.bg.
Водещи
-
Костадинов: Когато "Възраждане" получи властта, ще извади България от еврозоната
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли, увери той
06.07 | 18:00
-
Далай Лама навърши 90 години
Хиляди последователи отбелязаха юбилея на духовния водач в подножието на Хималаите
06.07 | 17:40
Най-четени
-
Напусналият ПП Димитър Шалъфов описа поетапно корупциония скандал
Преди дни общинският съветник заедно с още трима свои колеги обвиниха партията в корупционни...
06.07 | 10:00
-
Рая Назарян: Опозицията се превърна във фабрика за неуспешни вотове
Това правителство преследва много упорито всички заложени цели, заяви тя
06.07 | 13:20
-
Трима загинали, след като кола се заби в заведение в Разград
Автомобилът е управляван от 19-годишен младеж
06.07 | 11:40