Божинов предпочита Виченца пред Селтик 17.01 | 07:48
Въпреки сериозния интерес на Селтик, нападателят предпочита да остане на Апенинините

Трансферът на Валери Божинов в Селтик е пред провал. Желанието на футболиста е да продължи кариерата си в Италия, където фаворит за подписа му е втородивизонния Виченца. Въпреки сериозния интерес на Селтик към Божинов, нападателят предпочита да остане на Апенинините.
"Разговаряме непрекъснато с Валери. Според него Селтик е добър отбор, участник в Шампионска лига, където той определено може да се развие като футболист.
Проблемът е там, че Божинов иска да е твърд титуляр, а "детелините" едва ли ще му гарантират постоянно място сред 11-те", заяви агентът на футболиста Джери Паломба.
В борбата за Божинов се включи и кипърският Апоел (Никозия). Мениджърът на българина Джери Паломба обаче призна, че Виченца е най-близо до подписа му.
"Основното предимство на Виченца е, че моят клиент иска да продължи кариерата си в Италия и то в отбор, в който ще е основна фигура. Развитие по трансфера очаквам в близките дни", призна агентът на нападателя пред ТV7.
Ако Божинов премине във Виченца, той ще трябва да помогне на тима да се спаси от изпадане. В момента отборът е на незавидното 20-то място в Серия Б със скромния актив от 19 точки.
Водещи
-
И когато стане най-страшно и нетърпимо, ще се появи ТЯ
И когато стане най-страшно, когато стане най-трудно, когато стане нетърпимо, когато имаш...
08.03 | 18:00
-
Германското разузнаване предупреди за заплаха от Москва
Русия планира да изпита единството на Запада, твърди директорът на германското разузнаване...
08.03 | 17:40
-
КС забрани на ЦИК да публикува протоколите от над 2 000 секции
Съдът дава указания и кои данни да се въведат от 11 секции с двойни експертизи
08.03 | 17:21
-
Зеленски призова за още санкции срещу Русия
При руски удари през нощта загинаха най-малко 14 украинци, сред които и деца, а десетки други...
08.03 | 17:00
Най-четени
-
Румен Радев: Европа няма 800 млрд. за инвестиции в отбраната
Войната в Украйна влече Европа към дъното, смята президентът
08.03 | 16:40
-
Надежда Йорданова: Поведението на "Възраждане" е меко казано безотговорно
По думите й Христо Иванов няма да се кандидатира да бъде отново начело на "Да,България"
08.03 | 14:59