Борците ни получиха оценка "много добър" от управата на федерацията 30.11 | 10:53
Статистиката за годината при мъжете и жените е 2 златни отличия, 4 сребърни и 6 бронзови. Юношите добавиха още 7 медала - злато, сребро и 5 бронза

Борците ни получиха оценка "много добър" за представянето си на Световното първенство в Истанбул от управителния съвет на Българската федерация по борба. Заседанието в комплекс "Диана" продължи близо 3 часа и бе водено от нейния президент Валентин Йорданов.
На шампионата националите ни спечелиха две титли - на Станка Златева и Елис Гури, сребро на Радослав Великов и бронз на Иво Ангелов, както и 5 олимпийски квоти. Освен медалистите виза взе и Леонид Базан.
Много добра оценка получиха и отборите ни в класическия и свободния стил, които на Европейската купа в Москва спечелиха бронзовите отличия.
Като цяло годината бе отчетена за успешна, в която националите ни при мъжете, жените, юношите и девойките спечелиха общо 19 медала. От тях три световни титли, като освен Златева и Гури на световния връх при девойките триумфира Тайбе Юсеин. Възпитаничката на русенската школа грабна още две отличия от големи първенства - сребро от Европейското за жени и бронз от Европейското за девойки.
Иво Ангелов (60 кг) също се разписа с два медала през този сезон - стана втори на Евро 2011 в класическия стил и взе бронз от първенството на планетата.
Българската сметка от отличия попълниха още Анатолий Гуйдя (60 кг) - бронз от Европейското в свободния стил, Леонид Базан (66 кг) - сребро от Европейското в свободния стил и Христо Маринов (84 кг) - бронз от първенството на континента при класиците.
Така статистиката при мъжете и жените е 2 златни отличия, 4 сребърни и 6 бронзови. Юношите добавиха още 7 медала - злато, сребро и 5 бронза.
На 14 декември ще бъдат обявени най-добрите 10 борци за годината и призовата тройка на треньорите, реши още управата на БФ Борба.
По време на заседанието бе утвърден и спортният календар за 2012 г. През следващата година турнирите "Дан Колов" и "Никола Петров" ще са в София и са планирани за 3-5 февруари. Столицата ни ще бъде домакин и на олимпийска квалификация. Турнирът ще е в новата зала "Арена Армеец" от 20 до 22 април.
През 2012-а Българската федерация по борба ще чества и своя 80-годишен юбилей.
Водещи
-
Путин обяви революционно откритие в ядрената енергетика
Руската система позволява повторно използване на 95% от отработеното атомно гориво, решавайки...
27.09 | 15:00
-
Протест на "Възраждане" срещу правителството и въвеждане на еврото
Демонстрации текат в София и Варна
27.09 | 14:30
-
Илияна Йотова: Борисов нанесе втори удар срещу Министерския съвет
Вицепрезидентът отговори на изказване на лидера на ГЕРБ
27.09 | 14:00
-
Божидар Божанов: Политическата криза се завръща заради зависимостта на управляващите от Пеевски
Бяхме и ще останем неотстъпчиви за върховенството на закона, категоричен е той
27.09 | 13:40
Най-четени
-
Световен ден на туризма е
София го отбелязва с безплатни пешеходни и автотурове на градския транспорт
27.09 | 10:00
-
Проф. Георги Близнашки: Големият проблем е корупцията на всички равнища
Изкушенията на властта са големи, добави конституционалистът
27.09 | 11:00
-
Язовир "Жребчево" пресъхва - нивото му е под 19%
Водоемът е пети по обем и четвърти по площ в България
27.09 | 10:20
-
Константин за клипа с Емрах: Съжалявам и се извинявам
27.09 | 11:20