Ботев (Пд) стартира реконструкцията на "Колежа" 01.07 | 14:32
По предварителни изчисления Трибуна Изток ще бъде изградена в срок от 1 година

Днес бе дадено началото на реконструкцията на стадион "Христо Ботев". Точно в 10:05ч. багерите нахлуха на "Колежа", за да направят първа копка на митичната "Трибуна Изток".
Новата трибуна ще бъде разположена на площ от 2800 кв.м., а капацитетът й ще бъде над 6000 седящи места, като 70% от тях ще бъдат покрити с козирка.
Под трибуната ще се помещават съблекалните, санитарни помещения, зали за спортна дейност, фитнес и др. По предварителни изчисления Трибуна Изток ще бъде изградена в срок от 1 година.
След първата копка президентът на "канарчетата" Юли Попов сподели, че по концесия инвестицията в Трибуна Изток трябва да бъде около 3,5 милиона, но при всички положения тази сума ще бъде надвишена.
Освен това Юли Попов коментира и предстоящето участие на "жълто-черните" в Европа, като заяви, че "Астана" е изключително силен и сериозен противник, със сериозен бюджет, но въпреки това Ботев трябва да се представи достойно и да излезе с горно вдигната глава от срещата с казахстанците.
Също така той обяви, че цената на билетите за масовите сектори на стадион "Лазур" ще бъде 10 лева.
iNews припомня, че Ботев (Пловдив) инвестира огромни средства в терени за децата и бъдещето отбора. Базата в Коматево е една от най-модерните в България и точни такива места ще оформят бъдещето на футбола в България.
През септември ще бъде направено официално откриване на базата, където се изграждат нов стадион и 5 нови игрища с трибуни и пансион към тях.
Водещи
-
Андрей Райчев: Няма фундаментална причина да се сбие светът
Натрупано огромно безадресно недоволство застрашава елита, смята социологът
13.09 | 18:00
-
Тръмп призова страните от НАТО да спрат да купуват руски петрол
Призивът американският държавен глава отправи в писмо до държавите от алианса
13.09 | 17:40
-
Михаил Константинов: Късно е за излизане на политическата сцена с нови проекти
Вот на недоверие и търсене на идеалния кандидат – какво предстои за страната на следващите...
13.09 | 17:20
-
Антиправителствен протест започна пред Народното събрание ВИДЕО
Той е свикан от партия "Възраждане" и няколко граждански организации
13.09 | 17:00
Най-четени
-
Борисов с остра критика към Любен Дилов-син (ВИДЕО)
Лидерът на ГЕРБ поздрави участниците в академия, организирана от младежката организация на...
13.09 | 10:40
-
Желязков: Този вот на недоверие е алманах на всички проблеми в съдебната система
По думите му, стои въпросът ще бъде ли допуснато разглеждането му в противоречие с...
13.09 | 13:00
-
Лорер: Правителството няма да падне - то е на малцинството, подкрпяно от ДПС-НН
Ние сме опозицията, която трябва да им напомня, че те не са сами, заяви депутатът от ПП-ДБ
13.09 | 12:20