България започна със загуба в квалификациите 08.06 | 19:37
Момичетата на Георги Божков отстъпиха на Хърватия

Женският национален отбор на България по баскетбол загуби първия си мач от група "F" на квалификациите за Евро 2015.
Възпитаничките на Георги Божков отстъпиха като домакин на Хърватия с 65:69 точки. Българките започнаха по-добре мача и спечелиха първата част.
Във вторите 30 минути се игра равностойно до 30:30, но на почивката хърватките поведоха с 40:37. Серия от 4 поредни точки изведе Хърватия напред в началото на второто полувреме, но след 9:0 българките изравниха 44:44 и поведоха - 46:44. Последваха равностойни минути, но след 9 безответни точки за Хърватия в края на третата част резултатът стана 59:52.
В началото на последната част разликата беше намалена до 4 точки, но Хърватия отново направи добра серия и поведе с 69:60 точки, запазвайки преднина до края.
За България 21 точки вкара Радостина Димитрова, а с 13 се отчете Даниела Петева. Йелена Ивезич реализира 17 точки за Хърватия. В следващия си мач на 15-и юни България гостува на Израел.
"Те имат предимство в подкошието, което реши мача. Сега трябва да възстановим, ясно е че имаме проблем в подкошието и трябва да решим това", каза след двубоя селекционерът Георги Божков.
Водещи
-
Бащата на Сияна: Само куршум може да ме спре
"Дядото на Сияна е инвалид, неадекватен, не знае къде се намира", сподели още той.
28.04 | 12:45
-
АПИ: До сряда струва 87 лева, после цената скача
Припомняме, че системата за онлайн продажба дава възможност винетката да бъде купена до 30...
28.04 | 12:15
-
Какво сподели социалният министър за нарастването на възрастта за пенсиониране
Министър Гуцанов очаква в най-скоро време да има решение относно намирането на консенсус...
28.04 | 11:59
Най-четени
-
„България няма деца за убиване": Родители търсят справедливост пред Съдебната палата
Върховният касационен съд ще разгледа жалбата на прокуратурата срещу присъдата на шофьора,...
28.04 | 09:59
-
В сезона на кърлежите носенето на шапка, блуза с дълъг ръкав и дълъг панталон е препоръчително
Кърлежите могат да бъдат носители на опасните лаймска болест и марсилска треска.
28.04 | 09:45