България стартира Евроволей 2019 с бой по каските на гърците 12.09 | 20:11
Топреализатор бе Цветан Соколов със 17 точки (3 аса, 3 блокади). По 10 точки записаха Светослав Гоцев (1 ас, 4 блокади) и Тодор Скримов

Мъжкият национален отбор на България по волейбол стартира перфектно европейското първенство. Воденият от Силвано Пранди надигра категорично Гърция с 3:0 (25:22, 25:16, 25:20) в мач от група А на надпреварата, изигран в Монпелие (Франция).
Българските волейболисти записаха първите си три точки в актива си.
Двубоят започна силно за гръцкия тим, който поведе от начало. Разликата от 2-3 точки се запази в следващите минути, но родните национали успяха да наваксат изоставането. При 14:13 за гръцкия тим от българския щаб поискаха видео чалъндж, след който бе отсъдена спорна топка. "Лъвовете" се отприщиха и излязоха напред с добра преднина. До края тя се запази и въпреки опитите на "елините" да се завърнат в игра, волейболистите на Силвано Пранди поведоха след 25:22.
Втората част протече под диктовката на българите. Нашите момчета имаха предимство във всички елементи. Южните ни съседи не останаха безучастни, особено в ключовите моменти, но не се случи нещо повече от леко намаляване на дистанция. Авансът в полза на "трикольорите" се увеличи на 2:0 гейма.
Третият гейм бе идентичен - на моменти гръцките волейболисти се доближаваха на 2 точки от съперника, но българският сервис разби за пореден път защитата им. В края на гейма състезателите на Димитриос Андреополус изнервиха атмосферата на терена, записвайки четири поредни точки след 24:16. След поисканото от Силвано Пранди прекъсване атака през центъра на Светослав Гоцев сложи край на мача за 25:20 и крайното 3:0 гейма.
Топреализатор бе Цветан Соколов със 17 точки (3 аса, 3 блокади). По 10 точки записаха Светослав Гоцев (1 ас, 4 блокади) и Тодор Скримов. За Гърция Никос Зупанис и Йоргос Петреас приключиха с по 8 точки.
Утре (13 септември) България среща Румъния в 18:15 ч. б.в.
Водещи
-
Ако има искане, България ще даде въздушен коридор на руския президент, за да стигне до Будапеща
Това стана ясно от думите на министъра на външните работи Георг Георгиев, казани по време на...
20.10 | 18:00
-
18,6% ръст на минималните тарифи искат таксметровите организации
Промяната ще бъде гласувана в четвъртък
20.10 | 17:45
-
Металдетекторни рамки на входа на моловете предлагат от СДВР
Директорът на СДВР Любомир Николов допълни, че ще продължи полицейското присъствие пред...
20.10 | 17:30
-
Врачка казала на Светлана Василева, че има открадната сестра
Блондинката вярва на астроложките, които ѝ предрекли както провалите, така и това, че 2026 ще...
20.10 | 17:15
Най-четени
-
15-годишно момче почина, след като беше намушкано в столичен мол
Часове по-късно предполагаемият извършител е бил задържан
20.10 | 09:00
-
Двама задържани за номушканото момче в мол в София
15-годишният тийнейджър почина в болница
20.10 | 11:16
-
И днес българският държавен глава беше с цивилен автомобил
Продължава визитата на унгарския президент у нас
20.10 | 12:59
-
Заради гонка с 260 км/ч: Загина невинен шофьор
Това обявиха от Сдружение "Ангели на пътя"
20.10 | 15:15