Във Ферари признаха, че изостават от Ред Бул и Макларън 26.09 | 17:07
В отбора на Ферари признаха поражението си в Гран при на Сингапур и дори заключиха, че са едва третия по сила отбор във Формула 1 този сезон
Във Ферари признаха поражението си в Гран при на Сингапур и дори заключиха, че са едва третия по сила отбор във Формула 1 този сезон, след като не са успели да развият потенциала на колата си.
В крайна сметка и Фернандо Алонсо, и техническият директор Пат Фрай признаха, че подемът в средата на годината не е довел до намесване в битката за титлата, както се е очаквало.
На пистата Марина Бей в Сингапур болидите на "черните кончета" страдаха от сериозно износване на гумите, което бе напълно контрастно на представянето на конкурентите от Ред Бул и МакЛарън.
Алонсо отново успя да стартира перфектно и да спечели позиции за сметка на Марк Уебър, но след това австралиецът го изпревари за третото място, и то при положение, че имаше проблеми с подвижното задно крило. По-късно стратегията на Ферари помогна на Алонсо да си върне призовата позиция, но Уебър отново без проблеми задмина испанския пилот, който изпитваше трудности да загрее гумите си.
"Трябва да признаем, че в момента имаме третата по сила кола", заяви техническият директор на Ферари Пат Фрай. "Работим усилено, за да я разберем, като има няколко детайли, които подготвяме за Япония. Други обновления пък ще бъдат готови за Корея."
Пистата в Страната на изгряващото слънце - Сузука, има подобни високоскоростни характеристики със Силвърстоун, където Алонсо постигна единствената си засега победа през сезона. Все пак, Фрай не се главозамайва и не пренебрегва факта, че Гран при на Великобритания беше повлияно от атмосферните условия.
"На Силвърстоун беше интересно", добави той. "Още си мисля, че ако трябваше да използваме по-твърди гуми там, щяхме да изпитваме трудности. Помогнаха ни обаче мокрите условия в началото."
"На Сузука вероятно ще ни е трудно, но условията са подобни на тези на Силвърстоун. Понякога е доста хладно там, така че очаквам от меките гуми добро представяне. С медиум консистенциите обаче ще трябва да се сработим допълнително."
Водещи
-
Божидар Божанов: Ще има нови демонстрации
Управляващите са „един протест назад“, каза съпредседателят на "Да, България"
02.12 | 20:00
-
Путин: Ако Европа иска война с Русия, ние сме готови
Руският президент заяви също, че Москва ще предприеме мерки срещу танкерите на държави, които...
02.12 | 19:45
-
Разследват въоръжен грабеж в бензиностанция в Банско
Спрямо служителката е бил насочен пистолет и е била заплашена
02.12 | 19:30
-
ПП-ДБ внасят вота на недоверие към кабинета в петък
02.12 | 19:15
Най-четени
-
Властта и синдикатите прекрояват Бюджет 2026 след масовите протести
Бизнесът срещу данъците
02.12 | 10:30
-
Експерт: Дръжте в кеш по 100 евро на член от семейството
Наличните пари имат важно значение, особено при извънредни ситуации като прекъсване на...
02.12 | 13:20
-
Спират тировете по автомагистралите през прзничините дни по Коледа и Нова година
Целта е да се улесни пътуването на леките автомобили, да се увеличи пропускателната способност...
02.12 | 14:45
-
Мария Бакалова се върна в България, за да участва в протеста (СНИМКИ)
Холивудската актриса призова за участие в протестите рано през деня, а по-късно пусна и...
02.12 | 15:10