Въпрос на чест за Лудогорец 20.03 | 07:55
Реваншът между Валенсия и Лудогорец е тази вечер от 20:00ч.

Българският шампион Лудогорец излиза тази вечер за своята чест в Европа. Разградският тим почти сигурно отпада от турнира след 0:3 срещу Валенсия в първия двубоя от 1/8 финалите на Лига Европа в София.
Чудото е възможно само при победа с три или повече гола като при същия резултат за Лудогорец ще се играят продължения.
Лудогорец обаче ще играе за своята чест и за поредното постижение в българския футбол. В историята на евротурнирите български отбор няма победа на испанска земя.
Вчера треньорът на разградчани Стойчо Стоев заяви, че отборът ще играе офанзивно и с мисълта за победа като по този начин Лудогорец няма да изневери на стила си.
Треньорът добави, че предпочита да неговия тим да не получава дузпа, заради пропуските срещу Лацио и Валенсия.
От другата страна треньорът на Валенсия Хуан Антонио Пици заяви, че няма да подценят срещата и няма да пази силите на своите играчи. Той добави, че нищо не е решено докато не свърши и втория двубой.
Двубоят на "Местая" е тази вечер от 20:00 часа. Очаква се над 2 хиляди българки да подкрепят Лудогорец. Манията по българския шампион завладява и българските емигранти.
Стойчо Стоев обаче има много големи проблеми с комплектоването на състава. Със сигурност заради контузия отпада Александър Барт, а под въпрос остават Козмин Моци, Христо Златински и Дани Абало. Наказани са Фабио Ешпиньо и Жуниор Кишада.
В състава на Валенсия също има проблеми като Пици трябваше да включи няколко играчи от втория отбор, за да запълни групата. Сейду Кейта пропуска мача заради червения картон в София.
Българският шампион няма какво да губи. "Орлите" показаха своите нокти в първия мач, но имаха малшанс пред гола и не успяха да реализират. Напрежението също се събра в главите на новите евробойци на България, но сега те ще играят единствено за своята чест, а целите могат да се променят с развитието на мача.
Водещи
-
Кирил Петков след задържането на кмета на Варна: Всички сме с Благо Коцев
Не може всички да ни арестувате, защото сме много, но може да ни мобилизирате, написа екс...
08.07 | 18:40
-
Освен варенския кмет: Задържани са и двама общински съветници
Подробности за случая се очакват в утрешния ден
08.07 | 18:20
-
Приключиха снимките на следващия сезон на „Ергенът" - "Любов в рая"
Шоуто е свършило преди седмици
08.07 | 17:45
Най-четени
-
И ЕП гласува ЗА влизането ни в еврозоната (ОБНОВЕНА)
Финалното решение ще вземат финансовите министри на 27-те държави членки на ЕС в Брюксел след...
08.07 | 13:31
-
Христо Петров: Всеки вика „Махам се", къде се махаш – в еврозоната се махаш
По думите на Петров, "добро ще има направя, ако поне аз им спестя мащабния икономически анализ...
08.07 | 11:30
-
Протест срещу въвеждането на еврото (ОБНОВЕНА)
08.07 | 14:00
-
България, добре дошла в еврозоната!, гласи надписът на близо 30-метров транспарант, поставен на сградата "Шарльоман" на Европейската комисия в Брюксел
Сградата "Шарльоман" е първата от комплекса сгради в Брюксел, издигнати за нуждите на...
08.07 | 11:44