В Левски се чувстват фаворити срещу ЦСКА 16.10 | 12:27
Христо Йовов е убеден, че феновете ще се обединят за предстоящите дербита с ЦСКА
Новият спортен директор в Левски Христо Йовов заяви уверено, че жребият за Купата на България не е тежък.
Както е известно Левски се падна с ЦСКА на 1/8 финалите като двата родни гранда ще зарадват запалянковците с два мача през ноември месец освен Вечното дерби от шампионата този уикенд. Според Йовов обаче именно Левски е фаворит в този сблъсък:
"Жребият не е тежък. Ще има заряд. Трябва да се срещаме с такива отбори. Ще има поводи за радост, празници. Вярвам, че и феновете се радват на този жребий. Гледаме напред," заяви Йовов.
"Няма да гледаме в миналото и да делим феновете. Всички сме Левски. Това дерби ще бъде стъпка към обединението," добави Йовов.
"Поздравявам националния отбор и треньора за това, което направиха. Важното е, че се появи искрата отново. Ние сме футболна държава и го показахме. Нашите цели са да се придвижим напред в първенството и да продължим за Купата. Ние сме фаворити, но стил и игра не се гради за два мача," завърши Йовов.
В същото време членът на Управителния съвет на ЦСКА Иво Котев остана спокоен при новината за съперника, като каза, че в такъв мач не може да се говори за фаворит.
"Такъв е жребият и ние го приемаме. Няма как да говорим за фаворит в този мач", коментира Котев.
"Трудно е да се каже дали това, че сме домакини в първия мач е предимство или не. Има много фактори, които ще окажат своето влияние", добави членът на УС на ЦСКА.
"Срещаме Левски още два пъти до края на годината, освен сега в събота. Отборът ще бъде готов за дербитата", завърши Иво Котев.
Водещи
-
Кольо Колев: Отиваме към нови предсрочни избори
Възможен е политически проект на Румен Радев, смята социологът
10.01 | 18:00
-
Полицията в Гърция издирва българка, изченала предимесец
Тя е майка на три деца, сигналът - подаден от съседите
10.01 | 17:40
-
Иво Сиромахов: Партиите са секти, в които има един вожд
Всички други са безгласни букви, допълва писателят
10.01 | 17:20
-
Хекимян: Терзиев не е бизнесмен, не управлява собствените си пари, а тези на софиянци
Той попита защо, ако софийският градоначалник твърди, че има мафия, е решил да се договаря...
10.01 | 17:00
Най-четени
-
Приходите от е-винетки през 2025 г. са над 320 млн. лева
Продадени СА над 6,9 млн. броя
10.01 | 11:20
-
Тръмп: Ще завладеем Гренландия - по лесния или по трудния начин
Според американския президент САЩ трябва да притежават острова, за да възпират Русия и Китай
10.01 | 10:20
-
ПП-ДБ ще върне мандата веднага след връчването му
Това обяви в Стара Загора съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев
10.01 | 13:00
-
Дипломат: В следващите месеци ще бъдем свидетели на най-неочаквани неща в световен план
Нямаме понятие новият международен ред какъв би трябвало да бъде или какъв ще бъде, каза...
10.01 | 10:00