Габрово не издържа срещу колоса Пиаченца 16.01 | 20:02
Българският тим загуби първата битка за "Чалъндж къп"

КВК Габрово не успя да надскочи себе си тази вечер в зала "Орловец" и загуби първата среща от 1/8-финалите за "Чалъндж къп" срещу Копра Елиор Пиаченца на Христо Златанов с 0:3 (19:25, 15:25, 20:25).
Над 1800 души дойдоха да подкрепят скромния български тим, който даде всичко от себе си, но опитът беше на страната на италианския колос, който с мощна игра в средата на всеки гейм си осигури категоричния успех.
Реваншът между двата тима е след седмица, на 23-и януари, в Италия, като шансовете на българския тим за класиране са по-скоро илюзорни.
Срещата започна изключително равностойно, като първата техническа пауза дойде с точка аванс за гостите след атака през центъра - 7:8. След това обаче по-опитният тим, воден от Христо Златанов, набра скорост и позволи на своя противник да запише само четири точки и Пиаченца поведе с 11:16, а до края Габрово не успя да намали изоставането си - 19:25.
Втората част наподобяваше средата и края на първия гейм, като до първата техническа почивка госите водеха с 6:8, но до втората след разнообразна игра на разпределителя Де Чеко италианския тим водеше с 9:16. Това обезкуражи играчите на българския тим, който не успя да се съвземе и Пиаченца взе частта с 10 точки разлика - 15:25.
В третата, оказала се и последна, част Габрово направи страхотен старт и поведе с 5:1, а след това и 9:5, но Златнов и компания отговориха с 5 безответни точки, а следващата техническа пауза отново беше за Пиаченца при 14:16. Мощните сервиси на Симон направиха 14:18, а до края гостите умело задържаха аванса си и се поздравиха с категоричния успех.
Водещи
-
Народното събрание започна работа
С химна на Република България и химна на Европейския съюз бе открита есенната сесия на 51-вото...
03.09 | 11:59
-
МЗХ ще бори градушките с иновативен подход
На срещата присъстваха изпълнителният директор на Изпълнителната агенция "Борба с градушките“...
03.09 | 11:45
-
Цончо Ганев: Народът обеднява с всеки един ден преди еврозоната
"Политиките, които води правителството, са пагубни, задлъжняваме с колосални темпове - 16...
03.09 | 11:15
-
Голям пожар избухна рано тази сутрин в столичния квартал "Илиянци"
Според предварителна информация, складът е с площ около 1000 квадратни метра. До момента няма...
03.09 | 10:59
Най-четени
-
Има задържан във връзка с дерайлиралия трамвай в София
Подлезът е обезопасен, а двете мотриси вече са изтеглени
03.09 | 09:15
-
Над 1500 пощенски станции са готови технически за въвеждането на еврото
Електронен пенсионен картон улеснява пенсионерите
03.09 | 09:21
-
Православната църква почита свети Антим Никомидийски - епископ, загинал мъченически за вярата си
Управление в тежки времена
03.09 | 09:45
-
Бойко Борисов очерта основните приоритети за новия политически сезон
Излъчването на химните на България и на ЕС, обаче, прекъсна Борисов, после той продължи.
03.09 | 10:15