Голям интерес към спортните събития на 14 май 12.05 | 15:35
Във втора поредна година над 30 населени места ще организират спортни събития във връзка със Световния ден на предизвикателството
В над 30 населени места в България на 14 май /събота/ ще бъдат организирани спортни събития за отбелязване за 19-та поредна година на Световния ден на предизвикателството и за организиране за 3-ти път на Фамилатлон - фестивал за игри и забавления за всяка възраст и семейство.
В София проявите ще бъдат от 10,30 до 16,00 ч. на Поляната с гълъбите в Южния парк. Те са част от Националната кампания "Аз обичам спорта" и са организирани от Българската асоциация "Спорт за всички" и Асоциация "Родители" съвместно с Министерството на физическото възпитание и спорта и Столична община.
"За втора поредна година Министерството на физическото възпитание и спорта реализира през май "Месец на българския спорт". През миналата година кампанията мина успешно в цялата страна. Направеното до момента говори за по-добра организация и по-голяма мащабност през този месец май, - каза заместник-министър Иван Ценов.
- Приветстваме проявите, посветени на Световния ден на предизвикателството, и организирането на Фамилатлон. Време е да се върнем в годините, когато физическата активност беше потребност за млади и за възрастни. Нашата обща цел е да се популяризира масовият спорт".
Проф. Никола Хаджиев - председател на Българската асоциация "Спорт за всички", изрази удовлетворение от факта, че Световният ден на предизвикателството ще премине в България в рамките на Националната кампания "Аз обичам спорта".
Той съобщи, че в бъдеще Българската асоциация "Спорт за всички" има идеята да реализира в национален мащаб, съвместно с МФВС и други ведомства, кампанията "Двигателна активност против тютюнопушенето".
На 15 май /неделя/ в парка "Заимов" Министерството на физическото възпитание и спорта организира голям Спортен празник, който е най-мащабното събитие от Националната кампания "Аз обичам спорта".
Официалното откриване ще бъде в 10,00 ч. на естрада в центъра на парка. Очаква се през целия ден над 1000 деца да участват в състезания по футбол, бадминтон, миниволейбол, стрийтбаскет, стрелба с лък, тенис на корт, тенис на маса, лека атлетика, петанк, спелеология, ролери и скейтборд, които се организират съвместно с българските спортни федерации. Ще бъдат раздадени много купи, медали и награди. Водещ на Спортния празник ще бъде Ники Кънчев.
Водещи
-
ЕС налага такса от 3 евро за малките пратки
От 1 юли 2026 година всяка пратка на стойност под 150 евро, влизаща в общността, ще се облага...
12.12 | 17:40
-
Президентът обяви кога започва консултациите с парламентарните групи
Срещите в изпълнение на основния закон ще започнат в понеделник
12.12 | 17:20
-
И Поморие вече има красива пейка за кърмене, обвита с крила на пеперуда
Място за кърмене, обвито в пеперудени крила.
12.12 | 17:00
-
Евростат: Почти двойно поскъпване на стоматологичните услуги у нас
Той припомни, че ако се сравнят цените по НЗОК, разликите са значително по-големи назад във...
12.12 | 16:45
Най-четени
-
Синдикатите отправиха въпроси към депутатите за доходите през 2026 година
КНСБ и КТ "Подкрепа" искат гаранции за заплатите на учители, лекари и служители в транспорта...
12.12 | 10:15
-
Банка за сперма е разпространявала генетично рисков донор, близо 200 деца може да са засегнати
Според събраните данни с тази сперма са заченати най-малко 197 деца в Европа и извън нея.
12.12 | 11:30
-
Андрей Райчев: На следващите избори ще гласуват 3.5 милиона души
По думите му рязко сме се европеизирали и вече се държим по нов начин. "Ще си оправим...
12.12 | 14:30
-
Първан Симеонов: Борисов ще се опита сега да каже, че ако има някаква драма с еврото, тя е по вина на протестите
„Ако сега скочи, може да е основен бенефициент от всичко това, наред с ПП-ДБ, които ще...
12.12 | 12:30