Григор Димитров излиза за нова победа на Уимбълдън 30.06 | 09:58
Българинът ще играе с Леонардо Майер в осминафиналите на турнира
Българският тенисист Григор Димитров ще се опита да стигне до 1/4 финалите в турнира от Големия Шлем Уимбълдън.
Най-добрият ни тенисист излиза днес в своя първи осминафинал на свещената трева в Лондон. Григор ще се изправи срещу аржентинския тенисист Леонардо Майер.
Срещата между двамата ще се състои около 16:30 часа българско време. Специалисти и букмейкъри определят Димитров за фаворит срещу номер 64 в света.
Григор ще се опита да повтори постижението си от началото на годината в Австралия и да достигне отново 1/4 финал в турнир от голямата четворка. Победителят от двубоя Димитров – Майер ще играе с победителя от срещата Анди Мъри – Кевин Андерсън.
Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова също излиза днес на кортовете на Уимбълдън. Тя продължава участието си на двойки и заедно със своята партньорка Белинда Бенчи ще играят срещу номер 14 в схемата Тимеа Бабош (Унгария) и Кристина Младенович (Франция). Очаква се срещата да започна около 13:30 българско време.
Водещи
-
КЗК отчита задържане на цените и повече промоции при основните храни
В същото време секторният анализ констатира наличие на сериозни проблеми по веригата...
05.01 | 18:00
-
Скопие: Очакваме признаване на македонския език от България
"Вместо необосновани коментари, очакваме европейско поведение от нашия съсед, включително...
05.01 | 17:40
-
Новият лидер на Венецуела Делси Родригес положи клетва като държавен глава
Церемонията се състоя в Националното събрание (парламента) на държавата в Южна Америка в 14...
05.01 | 16:59
Най-четени
-
Заплатите вече са в евро без подписване на анекси към трудовите договори
Данъците - декларирани в лева, заплащани в евро
05.01 | 14:15
-
Безплатните ваксини срещу причинител на рак са отново налични
Повече информация е достъпна на специализирания сайт за имунизациите "ПлюсМен“.
05.01 | 12:30
-
От днес банките обменят левове в евро безплатно
Същата услуга ще извършват и в клоновете на "Български пощи“, които тази сряда ще изплатят и...
05.01 | 11:15
-
За пръв път от 10 години София е по-предпочитано име от Виктория сред новородените момиченца в България
По данни на НСИ за 2025 г. София, Мария и Виктория държат топ 3 на най-предпочитаните имена за...
05.01 | 13:15