Гуардиола отказал 20 милиона годишно от Челси 19.01 | 18:03
Каталунецът предпочете офертата на Байерн, въпреки милионите на Роман Абрамович

Роман Абрамович със сигурност е човекът, който най-много съжалява за решението на Пеп Гуардиола да поеме Байерн Мюнхен от лятото на 2013 година, вместо неговия Челси.
С името на каталунеца се спекулираше усилено още от края на миналия сезон, когато той реши да си вземе почивка от треньорската професия. Медиите го пращаха в Англия, като самият той изрази желанието си да се пробва в Премиър лийг, но накрая предпочете баварския колос.
Той обаче е направил невъзможното, като е отхвърлил умопомрачителната оферта на Роман Абрамович. Руснакът беше готов на всичко, за да привлече Пеп, като за това говори и неговото предложение - 20 милиона евро годишно след данъци, 150 милиона евро трансферен бюджет, както и хеликоптер, който да кара треньора навсякъде, където пожелае.
Едва ли има човек на земята, който ще отхвърли такава оферта, но Гуардиола за пореден път изуми, като предпочете проекта на Байерн Мюнхен, задоволявайки се със "скромните" 8 милиона евро на сезон в следващите три години.
Към тази цифра той има и допълнителна клауза към своя договор, според която ще прибере изумителна сума, ако спечели Шампионската лига с Байерн.
Източници близки до Пеп пък разкриват, че треньорът е изключително доволен от избора си и няма търпение да започне новия си проект. Той дори иска да започне работа сега, въпреки че ще бъде официално представен чак след края на сезона, когато изтече договора на Юп Хайнкес.
Водещи
-
Кой ще плати сметката за по-високите разходи за отбрана в ЕС?
На 4 март президентът на Европейската комисия (ЕК) Урсула фон дер Лайен официално обяви...
30.03 | 18:00
-
Журналисти: Пеевски е засечен от радара на Европрокуратурата
Теодора Георгиева да излезе публично и да говори, призоваха Атанас Чобанов и Николай Стайков
30.03 | 17:40
-
Отиде си звездата от "Шогун" и "Птиците умират сами" Ричард Чембърлейн
„Нашият обичан Ричард вече е с ангелите“, заяви дългогодишният партньор на Чембърлейн Мартин...
30.03 | 16:54
-
Ето какво се случва с децата на убития висаджийски бос Георги Илиев и жена му Мая
Криста и Андреа бяха осиновени от тях само няколко месеца, преди Главния да бъде ликвидиран от...
30.03 | 17:20
Най-четени
-
Пастрокът обменял клипове с гаврите над 5-годичния Адриан с майка му
Това става ясно от обвинителния акт
30.03 | 13:40
-
Пеевски: Честит Рамазан Байрам!
"Пожелавам на всички здраве, благоденствие и мир в домовете", заяви лидерът на "ДПС-Ново...
30.03 | 10:40
-
Ахмед Доган прави нова партия?
"Участваме в правителство, в което дефакто не участваме. Беше грешка", заяви бившият депутат и...
30.03 | 17:00
-
Ангелов: Проруските партии се събраха, за да атакуват влизането на България в еврозоната
"Ако госпожа Георгиева се е срещала с Пепи Еврото, това много ни притеснява", категоричен е...
30.03 | 16:00