Две от тенис звездите вече са у нас 25.10 | 16:52
Саманта Стоусър и Анастасия Павлюченкова кацнаха днес в София

Две от звездите на световния тенис - Саманта Стоусър и Анастасия Павлюченкова, пристигнаха днес в София за участие в Garanti Koza WTA Турнир на шампионките. Те бяха посрещнати от много медии на летището.
Австралийката каза, че е развълнувана от възможноста да посети тази част на света, където никога не е била преди.
"Турнирът ще бъде доста силен и се радвам, че се кладирах. Сред фаворитките е Симоне Халеп, от която загубих на финала в Москва, но и . Познавам добре Пиронкова, играли сме няколко пъти с нея, тя е силна състезателка, особено в турнирите на трева", заяви Стоусър.
Рускинята Павлюченкова кацна час преди това."Последния път, която играх срещу Пиронкова, тя ме победи на "Уимбълдън" (6:0, 6:1 през юни тази година) - спомни си Павлюченкова. - Познавам я много добре и сега идвам да взема реванш! Нямам особени предпочитания за жребия в групите, освен едно - не ми се иска да се падна срещу друга рускиня. Тренираме заедно от деца и познаваме играта си до болка, освен това не ми харесва да излизам срещу приятели на корта. Този турнир е перфектният начин да завърша годината и за мен е важно да се представя добре".
Анастасия Павлюченкова коментира и Григор Димитров, който миналата седмица в Стокхолм спечели първата си титла от ATP: "Следя развитието му, той е мой приятел отдавна. Тренирахме заедно преди години в академията на Патрик Муратоглу в Париж и оттогава сме в много добри отношения."
Станаха ясни и двете резерви в турнира. Това са Елина Свитолина от Украйна и Ивоне Мойзбургер от Австрия. Свитолина стигна до София, след като спечели турнира в Баку. Тя е №40 в света. Мойзбургер е 50-а в ранглистата и този сезон взе титлата в Бад Гащайн.
Водещи
-
Изписват от ИСУЛ първото дете с алогенна трансплантация
В клиниката вече е извършена и втора алогенна трансплантация
04.08 | 10:45
-
Общо 172 пожара са потушени в страната през изминалото денонощие
Без нанесени материални щети са възникнали 146 пожара, от които: 96 в сухи треви, горска...
04.08 | 10:30
-
Аптеките в страната срещат сериозни предизвикателства с въвеждането на двойното етикетиране на цените на лекарствата в левове и евро
Първоначално софтуерът е давал и неточни изчисления на цените на лекарствата от левове в евро,...
04.08 | 09:59
-
От днес до 23 август се въвежда временна организация на движението пред Терминал 2 на летище „Васил Левски“
Причината е, че ще се извършва подмяна на дилатационните фуги на естакадата към Терминал 2.
04.08 | 09:45
Най-четени
-
В Западна и Югозападна България - бури, в Източна - слънце
Дневните температури ще бъдат между 32°C и 35°C, а над планинските райони в Западна България –...
04.08 | 08:00
-
Аптеките в страната срещат сериозни предизвикателства с въвеждането на двойното етикетиране на цените на лекарствата в левове и евро
Първоначално софтуерът е давал и неточни изчисления на цените на лекарствата от левове в евро,...
04.08 | 09:59
-
От днес до 23 август се въвежда временна организация на движението пред Терминал 2 на летище „Васил Левски“
Причината е, че ще се извършва подмяна на дилатационните фуги на естакадата към Терминал 2.
04.08 | 09:45