Джокович: С четирите си двойни грешки Григор сам ме върна в мача 13.03 | 09:10
"Аз просто трябваше да бъда търпелив. Той грешеше, а аз само връщах топката в корта", призна световният номер 1

Световният номер 1 Новак Джокович сподели, че не му е било никак лесно срещу българския талант Григор Димитров след победата със 7:6(4), 6:1 в третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ).
21-годишния хасковлия беше много близо до спечелването на първата част, след като започна двубоя вихрено и набързо поведе с 4:1, а при 5:3 сервираше за сета. Точно тогава обаче Гришо допусна цели четири двойни грешки и даде възможност на сърбина да се върне в мача и да вкара сета в тайбрек, който спечели.
Григор Димитров така и не успя да се възстанови психически от подарения първи сет и до края на мача напрежението в играта му пречеше да покаже най-доброто от себе си, а грешките продължиха да валят, за да се стигне до бързо 6:1 в полза на Джокович, с което той затвори мача.
"Започнах мача доста зле, играех много лошо. Просто се опитвах да се задържа в резултата и да остана в мача", коментира сърбинът след срещата.
"В началото Григор сервираше много добре, но при 5:3 в първия сет, направи тези четири двойни грешки и напрактика сам ме върна в мача.
Във втората част направих два пробива, но не победих с кой знае каква игра, а това стана благодарение на големия брой непредизвикани грешки на съперника", добави Ноле.
Аз просто трябваше да бъда търпелив. Той грешеше, а аз само връщах топката в корта. Опитах се да остана спокоен и чаках своите шансове. Общо взето това е единственото положително нещо в днешното ми представяне", призна Новак Джокович.
Водещи
-
Живия Нострадамус: Разкол очаква църквата след смъртта на папата
Ще паднат и строго пазените тайни на Втикана, пророкува Атос Саломе
23.04 | 18:12
-
Премиерът: Има шанс да получим пари по втория транш на ПВУ
Той добави, че вицепремиерът Томислав Дончев много ясно е обяснил какъв е подходът, какви са...
23.04 | 18:09
-
Сакскобургготски: Паркът "Врана" загива, вече не е гора, а джунгла
Това пишат от секретариата на Царското семейство
23.04 | 18:03
Най-четени
-
Второ земетресение на Балканите е регистрирано през днешния ден
Трусът е с магнитуд 5.0 по скалата на Рихтер.
23.04 | 15:15
-
Явор Божанков вече е част от "Демократи за силна България"
Това стана ясно от публикация във фейсбук на ДСБ в Бургас, в която се обявява приемна на...
23.04 | 14:30
-
Премиерът: Има шанс да получим пари по втория транш на ПВУ
Той добави, че вицепремиерът Томислав Дончев много ясно е обяснил какъв е подходът, какви са...
23.04 | 18:09