Елизабет Гьоргъл спечели световната титла в Супер- Г 08.02 | 13:47
Австрийката финишира пред Джулия Манкузо и Мария Рийш, Линдзи Вон даде седмо време

Австрийката Елизабет Гьоргъл е новата световна шампионка в дисциплината супергигантски слалом. Гьоргъл спечели първия старт на световното по ски алпийски дисциплини в немския зимен център Гармиш-Партенкирхен.
Досега в кариерата си Гьоргъл има два бронза от олимпиадата във Ванкувър и бронз от световното преди две години във Вал д'Изер. Австрийката финишира на първо място с време 1:23.82 минути. На второ място остана американката Джулия Манкузо, която изостана само на 0,05 секунди от победителката.
Представителката на домакините Мария Рийш, която е лидерка за Световната купа, се класира на трето място на 0,21 секунди от шампионката.
Световната шампионка в тази дисциплина от преди две години Линдзи Вон се класира на седмо място. Участието на американката бе под въпрос до последно заради контузия, която получи по време на тренировка.
Утре е първият старт при мъжете, които ще премерят сили също в супергигантския слалом. Следващият старт на жените пък е на 11 февруари в дисциплината Суперкомбинация.
Водещи
-
Частично бедствено положение в Трънско заради огнената стихия
Няма пострадали хора при пожара
27.07 | 10:40
-
Дайнов: Нови протести са възможни през октомври
Кабинетът ще падне тогава, когато Пеевски реши, че е подготвил достатъчно властова база, така...
27.07 | 10:20
Най-четени
-
Червен код за опасно горещо време в 11 области
За останалите области предупредителният код е оранжев
27.07 | 09:00
-
Джартов: 4 хеликоптера и 2 самолета от чужбина се включват в гасенето на пожарите у нас
На територията на България избухнаха 236 пожара, заяви директорът на ГД „Пожарна безопасност...
27.07 | 09:30