Елис Гури бе избран за борец №1 на България 14.12 | 18:20
Роденият в Албания атлет призна, че не е очаквал наградата

Световният шампион Елис Гури бе избран за номер 1 на годината от БФБорба, а Симеон Щерев за поредна година е треньор на годината.
През тази година Елис Гури спечели световната титла в категория до 96 кг класически стил в Истанбул и взе бронз от европейското първенство в Дортмунд.
"Не очаквах да бъда номер 1 на годината, защото има много други борци много силни, много добри и за мен това е голяма чест. Много съм развълнуван. Аз давам максимума от себе си и догодина ще дам още повече. Всичко свърши добре и няма повече да гледам назад. За мен тази година беше най-успешната. Следващите ми цели за 2012-та година са европейското първенство в Сърбия и олимпийските игри", заяви след награждаването Елис Гури.
На второ място се нареди петкратната световна и европейска шампионка Станка Златева, а на трето място е световният вицешампион в категория до 60 кг класически стил Иво Ангелов. Станка Златева получи специална награда - Купа на славата за особени заслуги и постижения в българската борба.
"Мога само да благодаря на федерацията, че ме избраха за треньор номер 1, но това също и много задължава. Наближава олимпиадата, пред нас остават много високи цели, повече квоти да вземем и повече медали, ако може златни. Надявам се при мъжете да вземем още поне три квоти и при жените поне още една квота. Това ще бъде наистина добре за нашия отбор, но най-важното е да вземем медали от олимпиадата. Това е основната ни цел", каза Симеон Щерев.
След Симеон Щерев в класацията треньор на годината се нареждат Братан Ценов и Сава Семков, личен треньор на Тайбе Юсейн. Щерев, който бе избран от ФИЛА за треньор на годината в света в женската борба, разкри, че залата по борба за олимпийските игри в Лондон се намира в мол. Преди няколко дни на тест турнир в Лондон Станка Златева спечели сребърен медал.
"Залата е горе-долу добре, но това второ място малко не ми хареса. Въпреки това мисля да се подготвим за олимпийските игри и да вземем златото. Залата не е нищо особено, направена е в един мол. След като свърши първенството тази сграда ще бъде мол. Това е за пръв път, аз не съм виждал такова нещо, досега винаги сме се борили в зала. А сега в мол.
Общо 19 медала - от тях три световен титли са спечелили българските борци от световни и европейски първенства през 2011 година. Официален гост на церемонията бе заместник-министърът на спорта Иван Ценов. Президентът на БФБорба Валентин Йорданов не присъства, тъй като не е в България. За клуб с най-голям международен принос бяха отличени - клуб Левски (свободен стил) и клуб по борба Ловеч (класически стил).
Водещи
-
"Мяра": 3/4 от българите смятат, че цените са се увеличили в последните седмици
В контекста на руската война в Украйна българите продължават да приемат като най-близки сред...
20.08 | 18:00
-
Обезглавени трупчета на бебета делфини изхвърли морето на плажа в Кара дере
Според очевидец те са станали жертва на оплитане в рибарски мрежи, тъй като по телата им са...
20.08 | 17:45
-
И вдовицата на Батето тъжи за Тошко Славков
Имах тъжен рожден ден на 8 август, каза Валя
20.08 | 17:30
-
В критично състояние е пострадалият в "Арсенал Казанлък" работник
Това заявиха от Клиниката по изгаряния на УМБАЛ "Св. Георги“ - Пловдив
20.08 | 17:15
Най-четени
-
Борислав Сандов: 10% от българите ще бъдат на воден режим
Кризата ще се задълбочи, прогнозира бившият министър на околната среда и водите
20.08 | 13:30
-
Кучешки лай, маска, специални дрехи: Убийството на жена в Първомай като хорър филм
Водещата версия е личен мотив
20.08 | 12:00