Ето какво подари Красен Кралев на руския посланик? 06.06 | 18:12
Представителят на Москва получи фотоалбума на Камата

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев проведе работна среща с руския посланик Анатолий Макаров. Двамата обсъдиха традиционно добрите отношения между Русия и България в областта на спорта, особено между федерациите. Кралев и Макаров бяха категорични, че партньорството между страните ни ще продължи както в областта на спортните постижения, така и на политическо ниво.
Посланик Макаров благодари на българския спортен министър за справедливата позиция, която изрази след скандала с уличените в употреба на допинг руски атлети преди Олимпиадата в РИО. Тогава позицията на страната ни беше, че антидопинг правилата трябва да се спазват, а всяка международна федерация трябва да вземе решение дали руски спортисти да участват в Олимпиадата. Като по този начин се защитават правата на чистите от допинг спортистии се дава право те да участват на игрите.
Красен Кралев и Анатолий Макаров обсъдиха и предстоящата среща на министрите, отговарящи за спорта, организирана от ЮНЕСКО, която ще се проведе в Казан в средата на месец юли. Спортният министър и руският посланик разговаряха и за участието на българската делегация на Международния фестивал на младежите и студентите в Сочи, Русия, който ще се проведе през месец октомври тази година. Беше обсъдена и среща между министър Кралев и министъра на спорта на Русия и вицепремиер Виталий Мутко.
Министърът подари на Макаров биографичния фотоалбум на българската футболна легенда Христо Стоичков "Това съм аз".
В края на срещата руският посланик поздрави и българските медалисти от Европейското първенство по самбо, които бяха придружавани от председателя на Българската федерация по самбо Георги Юсев и от почетния председател Румен Стоилов.
Водещи
-
Всяка година държавата предоставя еднократна помощ от 300 лв. за родители на ученици от 1. до 4. клас и на осмокласниците
Сумата се разделя на две - за двата срока.
01.09 | 17:40
-
Най-добрият ни български тенисист Григор Димитров се прибра изненадващо в Хасково
Той се завърна в родния си град и зарадва малките тенис таланти.
01.09 | 17:20
-
Лекарите не препоръчват транспортиране на пострадалите в катастрофата край Монтана
При необходимост и в случай че състоянието на пациентите позволява те да бъдат транспортирани...
01.09 | 16:59
-
Ще настъпят промени в съдържанието на учебниците, които се използват в училищата
За някои класове се очаква това да се случи още през следващата учебна година.
01.09 | 16:45
Най-четени
-
Венета Райкова е новият автор и водещ на обичаното токшоу „Преди обед“
Със своята харизма, богат журналистически опит и признат литературен талант
01.09 | 10:45
-
Филип Буков явно не може дълго без гадже
Колкото и актьорът да обяснява, че ще си даде почивка от сериозни връзки, това хич не е така.
01.09 | 11:59
-
Военнослужещи от сухопътните войски и хеликоптер „Кугър” се включиха в битката с пожара в Рила
По думите му достигането до огъня е много трудно, тъй като пламъците са на много голяма...
01.09 | 10:30
-
След лятната ваканция народните представители се завръщат в пленарната зала
До момента не е ясно дали ще се съберат необходимите гласове, но политическите анализатори...
01.09 | 09:15