Изхвърлената сюрпризиращо от US Open Ига Швьонтек разкри какво я е спряло 04.09 | 17:15
Изтощената Ига Швьонтек заяви, че ще опита да приема напрежението малко по-леко след поражението от Елена Остапенко в четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис
Изтощената Ига Швьонтек заяви, че ще опита да приема напрежението малко по-леко след поражението от Елена Остапенко в четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Загубата ще коства на полякинята продължилия 75-седмици престой на върха в световната ранглиста при жените.
Швьонтек наследи първото място от Ашли Барти след отказването на австралийката от тениса през април 2022 година и направи впечатляваща серия в следващите месеци, добавяйки още три титли от Големия шлем към успеха си от "Ролан Гарос" през 2020-а.
Само две други тенисистки са заемали първата позиция в повече последователни седмици при първия си престой на върха - Щефи Граф (186) и Мартина Хингис (80).
Първата позиция сега ще бъде заета от Арина Сабаленка от Беларус при обновяването на ранглистата на 11 септември.
"Обикновено не гледам статистиката, но като цяло я харесвам. Бих искала да бях увеличила рекорда си още малко. Това е нещо, което много исках да направя като малка - да подобря някой рекорд или подобно нещо. Вече го направих, печелейки титла от Големия шлем като полякиня. Хубаво е да си номер 1, така че, когато загубиш първото място е тъжно. Не е лесно да се справяш с всички неща", коментира 22-годишната полска тенисистка.
Ига Швьонтек добави, че се надява да се върна по-силна на корта. "Когато следващия път изпадна в подобна ситуация, бих направила някои неща различно, защото изпитвах голямо напрежение, а не трябваше. Тенисът като цяло е напрегнат, но трябва да се справям по-добре с напрежението", каза още тя.
Водещи
-
Кольо Колев: Отиваме към нови предсрочни избори
Възможен е политически проект на Румен Радев, смята социологът
10.01 | 18:00
-
Полицията в Гърция издирва българка, изченала предимесец
Тя е майка на три деца, сигналът - подаден от съседите
10.01 | 17:40
-
Иво Сиромахов: Партиите са секти, в които има един вожд
Всички други са безгласни букви, допълва писателят
10.01 | 17:20
-
Хекимян: Терзиев не е бизнесмен, не управлява собствените си пари, а тези на софиянци
Той попита защо, ако софийският градоначалник твърди, че има мафия, е решил да се договаря...
10.01 | 17:00
Най-четени
-
Тръмп: Ще завладеем Гренландия - по лесния или по трудния начин
Според американския президент САЩ трябва да притежават острова, за да възпират Русия и Китай
10.01 | 10:20
-
ПП-ДБ ще върне мандата веднага след връчването му
Това обяви в Стара Загора съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев
10.01 | 13:00
-
Приходите от е-винетки през 2025 г. са над 320 млн. лева
Продадени СА над 6,9 млн. броя
10.01 | 11:20
-
Дипломат: В следващите месеци ще бъдем свидетели на най-неочаквани неща в световен план
Нямаме понятие новият международен ред какъв би трябвало да бъде или какъв ще бъде, каза...
10.01 | 10:00