Италианец отрезви Гришо, нанасяйки му тежък удар 08.01 | 08:20
Хасковлията допусна загуба с 6:3, 6:1 от Фабио Фонини още на старта в Сидни

Най-добрият български тенисист Григор Димитров не успя да продължи впечатляващото си представяне.
След като в неделя игра на първия си финал в ATP, днес отпадна още на старта на турнира в Сидни. 21-годишният хасковлия претърпя тежка загуба с 6:3, 6:1 от италианеца Фабио Фонини и напусна надпреварата.
Двубоят започна добре за Григор, който при 2:1 в своя полза, поведе с 40:0, но не успя да се възползва и да пробие сервиса на съперника си, а след това настъпи необясним срив в играта на българина, който продължи до края на мача, като едва ли и самият Фонини е очаква срещата да премине толкова леко за него.
Димитров пък сякаш изпитваше някакъв физически или психологически проблем, защото на корта все едно беше друг тенисист, а не финалистът от Бризбейн, който очарова света с играта си. До края на първия сет Гришо успя да спечели само още един гейм и италианецът поведе след 6:3.
През втората част играта на Димитров продължи да не върви, като той допускаше и сериозно количество непредизвикани грешки. В крайна сметка това доведе до 5:0 в полза на Фонини, с което той предизвести изхода на срещата, а за Гришо остава утехата, че все пак съумя да вземе гейм на честта, за да не загуби сета на нула, а с 6:1.
Следващото предизвикателство пред Григор Димитров е първият за годината турнир от Големия шлем - Australian Open.
Жребият за основната схема в Мелбърн ще бъде теглен в петък рано сутринта българско време и тогава ще станат ясни имената на съперниците на Гришо и единствената ни представителка при дамите - Цветана Пиронкова.
Водещи
-
Бонев: Такса "битови отпадъци" ще бъде повишена между 3 и 5 пъти
Ако досега за един апартамент в "Люлин" сте плащали 200 лв., от догодина едно четиричленно...
07.10 | 20:45
-
Заради авариен ремонт: Без топла вода и в "Дружба" 1
След като части от "Дружба" 2 останаха без топла вода заради планирания 90-дневен ремонт, днес...
07.10 | 20:30
-
"Стига лъжи" - младите лекари отново излязоха на протест
Акцията е организирана от инициативата "Бъдеще в България"
07.10 | 20:20
Най-четени
-
Лекар посочи, че COVID е в разгара си в България, разкри симптомите, по които да го различим от грипа
При малките деца COVID може да протече с някои по-нетипични и размити симптоми.
07.10 | 11:44
-
Кофите за боклук в "Люлин“ и "Красно село“ преливат
На сайта на СО има карта с разположението на големи сиви контейнери
07.10 | 11:30
-
Дончев: Големият проблем в Елените е, че за едно място отговарят много институции
Според него единствените мерки, които могат да се вземат в подобна ситуация, са да се помогне...
07.10 | 15:45
-
Пепелянка ухапа пиян и умря от алкохола в кръвта му
Отровата на вечугото не оказала никакво влияние върху здравето на пострадалия, алкохолът я...
07.10 | 13:30