Кубрат Пулев подписа нов договор със "Зауерланд" 11.02 | 09:25
Българинът ще продължи работата си с германските промоутъри

Най-добрият боксьор на България Кубрат Пулев преподписа договора си с германската компания "Зауерланд Ивентс".
Преидшният контракт на Кобрата с немците изтече в края на миналата година, скоро след загубения мач за световната титла срещу Владимир Кличко в Хамбург.
Наскоро обаче софиянецът замина на преговори в Германия и се разбра за нов договор с досегашните си промоутъри, които се грижат за кариерата му още от първия му двубой сред професионалистите.
Заедно със "Зауерланд" Кубрат Пулев достигна и до исторически за българския бокс мач за световната титла в тежка категория.
Кубрат Пулев ще започне работа и с нов личен треньор.
След като от "Зауерланд" освободиха досегашния наставник на българина Ото Рамин, Кубрат ще започне работа с именития германски наставник Ули Вегнер. Доскоро Вегнер работеше със световния шампион в полутежка категория Марко Хук, а в момента тренира и Артур Абрахам - световен шампион в суперсредна категория.
Основната цел пред Кубрат Пулев е той отново да спечели правото да бъде претендент №1 за световната титла. По всяка вероятност поясът, който ще бъде атакуван отново, ще бъде във версия Международна боксова федерация (IBF), както бе и в предишния случай.
"Кубрат остава един от най-добрите боксьори в тежка категория в света. Мачът срещу Кличко може би дойде малко рано, само след 20 професионални двубоя. Загубата от голям шампион ще бъде практически опит за него. Кубрат ще се върне по-силен от всякога. Очаквам скоро да получи втори шанс да се бие за световната титла и този път да я спечели", заяви един от шефовете на компанията Кале Зауерланд.
Водещи
-
Борисов: Ако имам малко власт, незабавно бих освободил Коцев от ареста
„Направихме много за Плевен, направихме водния цикъл. Като няма вода в язовирите, няма. Ще го...
05.09 | 10:30
-
Над цяла Европа е топло, септември прилича на края на август, каза проф. Георги Рачев
На 15 септември ще бъде перфектно време. Сутрините вече са по-свежи, ще става все по-хладно,...
05.09 | 10:15
-
Дмитрий Песков заяви, че чуждестранни военни сили не могат да гарантират сигурността на Украйна
Перспективи за мир
05.09 | 09:59
-
Отново бой и вандалски прояви в Ботевград
Над 300 жители на ромската махала в Ботевград нападнаха къщата на местен наркодилър и...
05.09 | 09:45
Най-четени
-
Заседанието на Народното събрание ще започне с блицконтрол
Според парламентарния правилник в първите до два часа от заседанието в първия петък на всеки...
05.09 | 09:30
-
Честваме паметта на родителите на Свети Йоан Кръстител
На 5 септември имен ден празнуват Захари, Елисавета и производни имена като Зарко, Светлозар и...
05.09 | 09:15
-
Отново бой и вандалски прояви в Ботевград
Над 300 жители на ромската махала в Ботевград нападнаха къщата на местен наркодилър и...
05.09 | 09:45