Ливърпул няма да напуска "Анфийлд" 15.10 | 15:26
"Червените" взеха решение да модернизират митичното съоръжение

Ливърпул няма да напуска светинята "Анфийлд". Загърбвайки възможността за строеж на изцяло ново съоръжение в Стенли Парк, "червените" ще реновират и модернизират настоящия си стадион, станал свидетел на безброй легендарни битки.
Съобщава се, че ръководството на мърсисайдци вече разполага със субсидия от 25 милиона паунда за новия проект, като за остатъка ще се търсят инвеститори.
Районът около "Анфийлд" също ще бъде обект на модернизация, като приоритет на този етап е централната трибуна на съоръжението. Главната цел е капацитетът на "Анфийлд" да достигне 60 000 души. Настоящият капацитет на легендарния стадион достига малко над 45 000.
"Днес правим важна крачка към развитието на района около "Анфийлд". Всички във футболния клуб знаят значението на този ден", заяви изпълнителният директор на Ливърпул Иън Айри.
"През 2012 Ливърпул отпразнува своята 120-годишнина на "Анфийлд", като няма спор, че това е духовният дом на този клуб. Ние винаги сме предпочитали варианта да останем тук. Това е едва първа стъпка, тъй като все още има земя, с която трябва да се сдобием, като трябва да бъдат одобрени и всичките планове. Но моментът наистина е значим", добави Айри.
Попитан относно бъдещия капацитет и стойността на целия проект, Иън Айри не пожела да бъде конкретен: "Тези въпроси не са за днес. Не и докато всичко не е сигурно".
Ливърпул проучваше сериозно възможността за строеж на нов стадион в Стенли Парк, но според Иън Айри, подобен проект не изглежда рентабилен откъм икономическа гледна точка. Изпълнителният директор на "червените" потвърди, че осъществяването на подобен ход би струвал на клуба сума от порядъка на 300 милиона английски лири.
От друга страна, опцията "реновация" звучи още по-смислено, имайки предвид, че американските собственици на клуба от Фенуей Спортс Гръп вече са участвали в модернизацията и подобрението на стадиони.
"Когато построиш нов стадион, не получаваш автоматично 60 000 нови места. Получаваш разликата с вече съществуващия капацитет", отбеляза Иън Айри.
"Това прави целия проект трудно осъществим, защото изграждането на толкова голям стадион не представлява успешен икономически ход, особено в настоящата пазарна среда", добави той.
Водещи
-
Синдикатите блокират пътя за Гърция и АМ "Тракия"
Утре е насрочен протест за заплатите в горските и ловни стопанства
09.07 | 21:00
-
Във Варна протестират в подкрепа на кмета Благомир Коцев (ВИДЕО)
На място пристигнаха и депутатите от ПП - ДБ, напуснали днес пленарното заседание, за да...
09.07 | 20:40
-
На първо четене: 25% намаление на таксите за студентите платено обучение
Възможно е между първо и второ четене да бъде предвидено и по-голяма намаление
09.07 | 20:20
-
Повдигнаха обвинение на варненския кмет Коцев и още трима души
Четиримата остават в ареста за 72 часа
09.07 | 20:00
Най-четени
-
Ивелин Михайлов: Пеевски е поискал досиетата на 88 кмета от „Промяната“
„Делян Пеевски е изискал досиетата на 88 кмета от ‘Продължаваме промяната’. Изиска им е, за да...
09.07 | 11:30
-
Борисов: Когато ПП-ДБ говорят и ви кажат: "Добър ден!", можете да си пуснете лампата
По думите му няма проблем с достъпа до образование, а конвертируемостта на дадена специалност....
09.07 | 10:45
-
Асен Василев твърди, че Борисов е свързан с фирмата, подала сигнал срещу кмета Коцев
Василев твърди, че за последните три година в мандата на Иван Портних същата фирма е спечелила...
09.07 | 11:59
-
"Гугъл на аматьори не прощава!: ГЕРБ отвърна на ПП с контраснимка
Още в началото на юли термометрите показваха между 35 и 40 градуса, а горещините създават...
09.07 | 14:30