Ливърпул с поредна издънка на домашната сцена 01.11 | 16:46
Мърсисайдци капитулираха и на "Сейнт Джеймсис Парк"

Проблемите за Ливърпул продължават да се увеличават, след като този следобед възпитаниците на Брендън Роджърс допуснаха поредната изненада, губейки от Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк" с 0:1.
Единственото попадение в срещата беше дело на резервата Перес, който в 73' наказа жестока грешка на Морено, който не успя да изчисти и спря топката за централния нападател на "свраките".
Това беше втори пореден двубой на мърсисайдци, в който те не бележат гол (в шампионата), което не се беше случвало от мачовете срещу Уест Хям и Рединг през 2013 година. Освен това през миналия сезон Ливърпул не успя да отбележи в едва 3 мача, като това постижение вече е изравнено след само 10 изиграни мача.
Нюкасъл, който почна отчайващо Премиършип, пък записа втора поредна победа срещу отбор от топ 4 през миналия сезон, след като през седмицата "свраките" спечелиха с 2:0 срещу Манчестър Сити за Купата на лигата. Това е и 4-и двубой поред без загуба за Нюкасъл.
Хубавата серия извади "свраките" от зоната на изпадащите, като те са вече 9-и с 13 точки. С точка повече е Ливърпул, който през седмицата има тежка задача срещу Реал Мадрид на "Сантяго Бернабеу" в Шампионска лига.
Двубоят почна с еднообразни действия пред двете врати, а Марио Балотели често се появяваше на дясното крило на нападението на мърсисайдци, което не се оказа добре за контраатакуващия стил на Ливърпул в срещата.
Първото по-интересно положение беше пред вратата на Миньоле, след като в 11' Обертан проби отдясно и пусна за Сисоко, но нападателят реши да пада за дузпа, вместо да завърши, а съдията не му обърна внимание.
"Свраките" продължиха по-активно, но без да създават опасни положения, а още в 27' най-активният сред домакините Обертан беше принудително сменен. На терена се появи Роландо Аарънс.
До края на полувремето двата отбора си размениха по един опасен удар, но до гол не се стигна, а шоуто остана за втората част. Тя беше открита от два пропуска на Ливърпул, като Шкъртел от непосредствена близост стреля в аут в 50', а няколко минути по-късно Джерард качи топката на главата на Коутиньо, но Крул се отчете с фамозно спасяване.
Тези пропуски бяха наказани в 73' от Айозе Перес, който се възпозлва от отличен пробив на Кабела. Френският национал центрира в наказателното поле, където Морено буквално спря топката за Перес и той с прецизен шут успя да отбележи.
Самият Кабела направи непростим пропуск минути по-късно, след като беше изведен абсолютно сам срещу Миньоле, но стреля в десния крак на вратаря. Белгийският национал спаси и още едно положение - в 82' на Сисоко.
До края на срещата Ливърпул пробва анемичен натиск, който не доведе до нищо опасно пред вратата на домакините и "свраките" се поздравиха с втора поредна победа в шампионата.
Водещи
-
Предложение от ГЕРБ - СДС в СОС: 30% увеличение на заплатите на актьорите в 4 общински театъра
Големият проблем, според общинския съветник е, че "зад тази вихрушка от страсти Бонев и...
24.04 | 18:00
-
Всичко, което трябва да знам за предизвестието за напускане на работа
Всеки от нас е изпадал в трудната ситуация да знае, че скоро ще остане без работа, а да няма...
24.04 | 17:45
-
Нов случай на дете болно с менингокова инфекция има в столична детска градина
Става дума за малко дете, което е настанено за лечение в Педиатричната болница "Иван Митев".
24.04 | 17:30
-
Засилени мерки в Банско: Проверяват пазарите заради чума по животните
От Община Банско апелират всички стопани, фермери и търговци на животни да спазват стриктно...
24.04 | 17:15
Най-четени
-
Костадин Костадинов: Толкова е жалко и унизително, че няма накъде повече
Председателят на "Възраждане" направи паралел между сегашното медийно отразяване
24.04 | 10:30
-
Учител пребил дъщерята на министър-председател
Скандалът Бетарам, който се разраства от няколко месеца, разклати позицията на премиера.
24.04 | 15:00
-
На 87 години почина легендарната журналистка на БНТ Даниела Кънева
През 2020 г. президентът Румен Радев я удостои с Почетния знак на държавния глава за нейния...
24.04 | 10:00
-
Министър Митов: Случаят с починалия мъж при полицейско задържане в Казанлък е срам за МВР
Във връзка с детето, което изчезна в края на миналата година в гурковското село Конаре Христов...
24.04 | 13:45