Литекс размаза Левски с човек по-малко и след продължения 08.12 | 20:07
3:0 за домакините в Ловеч

Литекс постигна гръмка победа с 3:0 и разпиля Левски с човек по-малко след продължения в най-интригуващия четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на България. Главният съдия Таско Тасков направи по една сериозна грешка в ущърб на двата отбора в редовното време – през първата част отмени гол на Владимир Гаджев заради несъществуваща засада, а след почивката не даде дузпа за Литекс за нарушение срещу Данило Асприя.
Вижте подробности за Литекс - Левски в Sporta.bg.
В 64-ата минута Елтон бе изгонен с червен картон за нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря Мигел Бедоя. Левски направи повече пропуски в редовното време и може да съжалява за липсата на точност в ударите си, защото във всички ситуации вратарят Винисиус Баривиера не трябваше да се намесва.
В 100-ата минута Асприя асистира за първия гол на Арсенио Нунеш, който с великолепен шут от десетина метра разстреля Боян Йоргачевич за 1:0. Кирил Десподов се разписа на два пъти в 109-ата и 112-ата минута след бързи контраатаки, отново вдъхновени от Асприя, за да може Литекс да се похвали с една от най-впечатляващите победи изобщо в историята си.
И от седмия път Левски не можа да елиминира Литекс като гост в турнира за Купата на България в един-единствен мач, като "оранжевите" са първият полуфиналист в надпреварата.
Водещи
-
АПИ променя движението по магистралите "Хемус" и "Струма"
Ще има две ленти към Варна и морето, за да се облекчи пътуването през трите почивни дни
23.05 | 11:30
-
Асена Сербезова осъди Прокуратурата за 50 000 лева
"По време на проверките срещнах хора. И на полицаи, и на прокурори им личеше вербално и...
23.05 | 11:15
-
Времето в България се разваля за часове
Гръмотевични бури се очакват през следобедните часове, а с тях ще нахлуе и студен фронт в...
23.05 | 10:59
-
За първи път в Северна Македония са лабораторно потвърдени два случая на маймунска шарка
Лекарят, приел пациентите, ги е информирал за получените резултати
23.05 | 10:45
Най-четени
-
Общо 48 000 зрелостници се явиха днес на втория държавен зрелостен изпит
Английският език води при избора на зрелостниците
23.05 | 09:14
-
За първи път в Северна Македония са лабораторно потвърдени два случая на маймунска шарка
Лекарят, приел пациентите, ги е информирал за получените резултати
23.05 | 10:45
-
Калин Вельов напусна поста на заместник-министър на културата
Калин Вельов е назначен за заместник-министър на културата на 05.09.2024 г.
23.05 | 10:30
-
НСИ: С 2 години повече живее българинът след COVID пандемията
Обяснението е просто - сравнението се прави с години, в които пандемията от COVID-19 още не...
23.05 | 09:45