Льов: Успехът е закономерен 14.07 | 09:57
Сабея горд от своите, въпреки поражението
Националният селекционер на Германия Йоахим Льов не скри задоволството си от спечелената световна титла.
Снощи Германия се наложи над Аржентина с 1:0 във финала, а победното попадение отбеляза Марио Гьотце в 113-а минута.
Така, след като от 2002 година насам Бундестимът неизменно достига поне полуфинал, най-после триумфира с титлата след 24 години пауза.
"Започнахме този проект преди десет години с Юрген Клинсман. Направихме всичко, което можахме, за да стигнем дотук. Не смятам, че някой го заслужаваше повече от нас. На няколко пъти бяхме много близо, но така и не успявахме да направим последната крачка.
Имали сме разочарования в миналото, но днес този отбор заслужено е победител. Преди този мач вярвахме и нещата най-накрая се получиха. Това е специален момент не само заради тези дни, но и заради отминалите 10 години", заяви Льов след мача с Аржентина.
Успяхме да изградим един отбор, който подобряваше представянето си и постоянно прогресираше. Като цяло смятам, че успехът ни е закономерен, защото като цяло се представихме най-добре в седемте изиграни мача", добави той.
Какво още каза Льов вижте в Sporta.bg
"Много съм горд. Момчетата изиграха изключително Световно първенство. Ако пренебрегнем болката от тази загуба, всеки един от тях може да погледне другия в очите, да се огледа в огледалото и да знае, че е дал всичко за Аржентина. Всички направиха фантастичен турнир.
Няма да какво да бъдат винени. Във финала имахме своите шансове, но ни липсваше ефективност. Двубоят беше много равностоен. Германия е страхотен отбор. Мачът имаше приливи и отливи", сподели пък неговият колега от Аржентина - Алехандро Сабея.
Пълното му изказване можте да видите в Sporta.bg
Водещи
-
Задържаха гръцкия модел Анастасиос Михайлидис от случая „Хасърджиев”
По искане на Софийска районна прокуратура е образувано производство срещу него
05.12 | 20:45
-
Поразен от Украйна танкер мистериозно доплава до България и заседна край Ахтопол
Българските институции изготвят план за реакция
05.12 | 20:30
-
Румен Петков: ПП направиха Пеевски недосегаем с промените в Конституцията
Според бившия вътрешен министър протестът е бил „яхнат“ от Кирил Петков
05.12 | 20:15
Най-четени
-
Борисов: Провокатори тормозят семейството ми! Денков търсеше Пеевски при проблем!
"Днес ще направя един тест дали работим заедно - събрахме подписи и входираме искане да...
05.12 | 11:45
-
В понеделник правителството внася коригирания проектобюджет в НС
Какви ще са параметрите на план-сметката за 2026 г.
05.12 | 13:20
-
Голяма секира: Цените в сладкарницата на Линда Петкова скочиха до небесата
За поръчковите торти на няколко етажа клиентите шушукат, че цените са "космически“, а някои...
05.12 | 11:30
-
ПП-ДБ внесе вота на недоверие към кабинета
Очакваме да отидем на избори максимално бързо, призова Божидар Божанов
05.12 | 13:10