Любо Пенев: Вече не лежим на дъното като ютия, а сме плавателен съд 06.06 | 08:30
"Искаме да хванем собствен курс, а не да сме подвластни на течението", подчерта младият специалист

Селекционерът на националния ни отбор по футбол Любослав Пенев говори ексклузивно пред вестник "Труд" след завръщането на тима ни от азиатското турне.
Това е първият коментар на Ел Голеадор на родна земя, след като той не говори на летище София вчера, а "финтира" медиите, избирайки да си тръгне през ВИП изхода.
Да говорят, не пожелаха и повечето от футболистите, които бяха видимо изморени от пътя и бързаха да се приберат. По няколко думи казаха само капитанът Ивелин Попов, голмайсторите от мачовете с Япония и Казахстан - Станислав Манолев, Иван Иванов и Георги Илиев, и Валери Божинов.
Нашите постигнаха две престижни победи над първия класирал се за Мондиал 2014 отбор - Япония (2:0) и Казахстан (2:1), което затвърди възходящото развитие на отбора ни.
"Резултатите са добри. Вече не лежим на дъното като ютия, а сме плавателен съд. И по-важното - искаме да хванем собствен курс, а не да сме подвластни на течението.
В конкуренцията на три отбора финалисти от последното европейско първенство звучеше налудничаво от стотно място в света да искаме да ходим на Мондиал. Сега обаче след 6 мача без загуба ще е налудничаво да не се опитаме да стигнем до бараж", коментира Пенев.
"Имаме 4 мача, в които трябва да се докажем - и като тим, и като футболисти, и може би като публика, ако играем един или два решителни сблъсъка у дома.
Няма какво да губим - оставам си оптимист и искам победа във всеки мач. Независимо насреща дали Италия, Дания, Холандия, или който и да било. Повярвахме си, сега е ред и България да повярва в нас наесен", каза още Любослав Пенев.
Водещи
-
Цветлин Йовчев: България може да стане мишена на провокации и агресия от руска страна
Битовият инцидент в Русе много се политизира, заяви бившият шеф на ДАНС
15.09 | 21:00
-
Загадъчни радиосигнали от дълбините на Антарктида
Живият Нострадамус: Те са доказателство за съществуването на паралелни вселени
15.09 | 20:45
-
Тръмп държи кодовете за 20 атомни бомби в Германия
Плановете на САЩ са ясни - само те могат да възпрат Русия с нейните 5500 бойни глави
15.09 | 20:30
-
Ваня Григорова: Никой не бива да задължава осигурените лица да вкарват вноските си в частен пенсионен фонд
Според нея трябва да има таван на пенсиите, който може да се увеличи, но не и да се премахне
15.09 | 20:00
Най-четени
-
Радев: Съгласен съм с Борисов, че „Хемус“ ще ни струва двойно, първият път плащанията изтекоха в чували
"Разбира се, че ще ни струва двойно, аз съм съгласен с него, тъй като първият път плащанията...
15.09 | 11:30
-
Премиерът Желязков: Учителите са най-уважаваните хора в нашето общество
По думите му над 20 процента от учителите са под 35 години и това е атестат, че все повече...
15.09 | 10:54
-
Румен Радев горд, че е част от вълнението на първия училищен звънец
Румен Радев завърши речта си с думите: "На добър час".
15.09 | 10:30
-
Брутална катастрофа в София - колата е на части, шофьорът загина
Той е летял с 218 км/ч
15.09 | 13:30