Люис Хамилтън с полпозишън на "Силвърстоун" 04.07 | 16:11
Нико Розберг пак остана втори, Уилямс надви Ферари

В деня, в който се навършват 61 години от дебюта на Мерцедес във Формула 1, световният шампион Люис Хамилтън осигури на "сребърните стрели" 20-ти пореден полпозишън, след като записа най-бързата обиколка в квалификациите на пистата "Силвърстоун".
Хамилтън зарадва родните си фенове с 46-ти кариерен полпозишън и за втори път в последните три години ще потегли първи в състезанието за Гран при на Великобритания. Съотборникът му Нико Розберг имаше предимство в тренировките в петък, но в съботния ден успя да се доближи на само 0.113 секунди от постижението на Люис - 1:32.248 минути.
Уилямс също имаше основания за усмивки на пистата в родината си, на която през 1979 година екипът постигна първата си победа във Формула 1. Фелипе Маса се нареди на трето място, а съотборникът му Валтери Ботас остана четвърти и така английският отбор окупира втора редица на решетката.
Кими Райконен се представи по-добре от страдащия да намери добро темпо Себастиан Фетел, но пилотите на Ферари трябваше да се задоволят с пета и шеста позиция. За трети пореден път Даниил Квят победи Даниел Рикардо в квалификациите и ще потегли седми, а Карлос Сайнц и Нико Хюлкенберг се наредиха на осмо и девето място пред австралийския пилот на Ред Бул.
МакЛарън-Хонда отново преживя тежък ден, като Фернандо Алонсо и Дженсън Бътън отпаднаха още в първия сегмент на квалификациите – 17-то и 18-то място. Макс Ферстапен бе пети в класирането по време в тренировката точно преди квалификациите, но не можа да влезе в третата част, оставайки 13-ти заради "тотална липса на сцепление".
Водещи
-
Тръмп пак заплаши БРИКС: Организацията ви може да приключи бързо!
Той смята, че групата е създадена, за да вреди на САЩ и ролята на долара като световна...
19.07 | 12:20
-
Цените на имотите ще се успокоят с влизането ни в еврозоната, твърди експерт
Не казвам, че ще спрат да растат, но това ще бъде с по-бавни темпове отколкото през тази...
19.07 | 12:00
-
Съсипаха Натали Трифонова от критики заради бременна фотосесия
Подобни фотоси не са естетически издържани за една бъдеща майка, смятат хейтърите
19.07 | 11:40
-
Велизар Енчев: Участието на германския посланик в протеста срещу съдебния произвол у нас е двусмислен акт
Посланието на Ирене Планк към България не е послание от Берлин, а от Брюксел, смята той
19.07 | 11:00
Най-четени
-
НС избра новия омбудсман на България
Велислава Делчева беше номинирана за поста от ГЕРБ-СДС
19.07 | 09:15
-
Коя е Велислава Делчева – новият омбудсман на България
Тя бе избрана в петък от депутатите
19.07 | 10:20
-
Велизар Енчев: Участието на германския посланик в протеста срещу съдебния произвол у нас е двусмислен акт
Посланието на Ирене Планк към България не е послание от Берлин, а от Брюксел, смята той
19.07 | 11:00