Люис Хамилтън триумфира на "Силвърстоун" 05.07 | 16:44
Втори се нареди съотборникът му Нико Розберг, а трети остана Себастиан Фетел (Ферари)
Световният шампион Люис Хамилтън спечели най-вълнуващото състезание от началото на 2015 във Формула 1 на пистата "Силвърстоун". Пилотът на Мерцедес се оказа големият печеливш от дъжда над трасето, което му позволи стратегически да се пребори с пилотите на Уилямс за пъровото място.
Нико Розберг трябваше да се задоволи с второто място, а Себастиан Фетел остана трети, благодарение главно да отличната стратегия на Ферари, която категорично надви прийомите на Уилямс.
Фелипе Маса и Валтери Ботас бяха по-бързи от Хамилтън и Розберг на суха писта, но при наличието на дъжд британският екип претърпя пълен провал в стратегическо отношение, като дори не можаха да се преборят за подиума.
Даниил Квят, Никол Хюлкенберг, Кими Райконен, Серхио Перес и Фернандо Алонсо допълниха местата от шесто до десето, като за испанеца това са първи точки в сезон 2015 от Формула 1.
Водещи
-
Казусът с кучето Мая стигна до прокуратурата – организиран е протест в София
Повод за организирането на протеста е инцидент, при който мъж прегази куче в столицата....
13.11 | 08:43
-
Програмата на парламента: Промени в Кодекса на труда и в законите за МВР и НСО
Освен това парламентът ще обсъди на първо четене два законопроекта за изменение на Закона за...
13.11 | 08:30
-
МС отмени насрочения за утре НСТС
Правителството ще одобри законопроектите, свързани с Бюджет 2026, във вида, съгласуван с...
12.11 | 21:00
-
Енергийната комисия преодоля ветото на Радев
12.11 | 20:45
Най-четени
-
Програмата на парламента: Промени в Кодекса на труда и в законите за МВР и НСО
Освен това парламентът ще обсъди на първо четене два законопроекта за изменение на Закона за...
13.11 | 08:30
-
НСО официално: Всички шофьори са длъжни да ни направят път!
Позиция на Националната служба за охрана:
12.11 | 12:45