Мария Гроздева спечели сребърен медал от Световната Купа 19.06 | 16:49
Най-добрият ни стрелец спечели трета квота за българската стрелба за олимпийските игри в Лондон през 2012 година

Мария Гроздева спечели сребърен медал в дисциплината 25 метра спортен пистолет на турнира за Световната купа в Мюнхен (Германия). Олимпийската шампионка завоюва среброто с резултат 787.3 т. (584 + 203.3). По този начин Мария Гроздева спечели трета квота за българската стрелба за олимпийските игри в Лондон през 2012 година.
Победителка стана китайката Цзин Ян с резултат 787,8 точки, а бронзовият медал спечели Ленка Марушкова от Чехия с 786 точки.
Гроздева постигна най-добър резултат преди финала, след като завърши квалификациите с 584 точки, постигайки по 292 точки в бързата и в прецизната стрелба, но в крайна сметка остана на второ място.
Другите ни две представителки в дисциплината - Антоанета Бонева и Моника Костова не успяха да влязат във финала и Бонева остана 64-а с 565 точки, а Костова се нареди 67-а със същия резултат.
На 10 метра пушка при мъжете в първия си финал на състезание от Световната купа Антон Ризов стигна до четвъртото място и осигури олимпийска квота на България за Игрите в Лондон'2012 в дисциплината. 23-годишният Ризов завърши с 699.3 точки (101.3 във финала) и остана само на половин точка от бронза.
Българинът Таню Киряков се класира на 40-о място на 50 метра пистолет в състезанието от Световната купа. Олимпийският шампион в дисциплината от Сидни 2000 постигна 550 точки в квалификациите и остана на 11 точки от място на финала.
Виктория Петкова постигна 395 точки в квалификациите на 10 метра пушка и се нареди 45-а в крайното класиране. Петя Луканова остана 51-а с точка по-малко, а Таня Звискова се нареди 95-а с 390 точки.
Водещи
-
Пламен Димитров: Протестите не са цаката, но така се чува гласът ти
Пламен Димитров напомни, че разходната част на бюджета за 2025 година е 97 милиарда лева, а...
15.05 | 11:45
-
Зам.-кметът по финанси на София с предложения за решаване на проблемите в градския транспорт
Решенията са ясни, но изискват политическа воля за консенсус, според Василев.
15.05 | 11:28
-
Михайлов: Призовавам президента да влезе в НС и да разбута кочината
Във връзката със стачката на градския транспорт в София той заяви, че проблемът идва от...
15.05 | 10:59
-
Ивайло Мирчев: Радев натисна ядрения бутон с референдумa
Депутатът от "Да, България" направи и паралел между искането за референдум и про-руските...
15.05 | 10:45
Най-четени
-
„Възраждане“ със съвет към президента Радев
От партия "Възраждане" заявиха, че са изчакали да видят дали ще има институционален отговор от...
15.05 | 09:59
-
Протестът на наземния градски транспорт в София под наслов "Достоен труд – достойно заплащане!
Учебният процес
15.05 | 10:30
-
Михайлов: Призовавам президента да влезе в НС и да разбута кочината
Във връзката със стачката на градския транспорт в София той заяви, че проблемът идва от...
15.05 | 10:59
-
Президентът подписва стратегическо партньорство с Япония в Токио
Икономически акцент на посещението
15.05 | 08:51