Мартин Иванов отпадна от олимпийския турнир по джудо 29.07 | 15:55
Иванов, за когото това беше дебют на олимпийски игри, претърпя загуба от казахстанеца Сергей Лим в елиминациите

Българинът Мартин Иванов отпадна от олимпийския турнир по джудо в категория до 66 килограма, след като загуби още първата си среща в надпреварата.
Иванов, за когото това беше дебют на олимпийски игри, претърпя загуба от казахстанеца Сергей Лим в елиминациите, след което неговият съперник отстъпи на световния шампион за 2011 г. Ебинума Масаши (Япония) на осминафиналите и не успя да изтегли българския състезател до репешажите.
Иначе схватката между Мартин Иванов и казахстанеца беше много оспорвана. Българинът получи наказателна точка след 1:58 минути игра, когато продължи със закъснение опита си да направи хватка. Само 16 секунди по-късно съперникът му успя да направи контраатака, което му донесе още една точка, за да поведе с 2:0.
Впоследствие състезателят от Казахстан премина в защита и получи от реферите една наказателна точка за пасивността си, която намали разликата на 2:1 в негова полза, но това се оказа достатъчно за Лим да се класира напред.
Водещи
-
ДАНС: Русия и нестабилните Балкани остават основна заплаха за сигурността на България
Това сочи Годишният доклад на Държавната агенция за 2024 г.
27.04 | 17:40
-
Доналд Тръмп - младши пристигна. Кой е той?
Какво не знаем за най-голеемия син на американския президент
27.04 | 17:20
-
Орбан: Военната психоза, обхванала Европа, е на път да приключи
Без Америка Украйна няма шанс, но Брюксел се придържа към безнадеждна стратегия за война,...
27.04 | 17:00
-
Тя ли е новата любов на Гришо?
Горещата мексиканска актриса Ейса Гонсалес целуна първата ни ракета след победата му в Мадрид
27.04 | 16:40
Най-четени
-
Екипи на пожарната отводняват къщи в Монтанско
84 л/кв. м се изляха снощи в с. Лехчево
27.04 | 12:23
-
Борис Бонев: ГЕРБ отстрани Стоян Братоев от поста в "Метрополитен"
Гангстери превземат общинско дружество с капитал от над 3 милиарда лева - така коментира той...
27.04 | 14:00
-
Половината българи нямат никакви спестявания, 1 милион живеят в лишения
Подмяна на остаряла мебелировка не може да си позволят 35,1% от семействата
27.04 | 10:20