Мондиал 2022 в Катар ще се проведе през лятото 07.02 | 13:25
Това потвърди президентът на ФИФА Сеп Блатер в интервю пред BBC

Световното първенство по футбол през 2022 г. в Катар ще се играе през лятото, както е планирано и няма да бъде съвместно организирано с друга държава.
Това обяви днес президентът на Световното футболна централа (ФИФА) Сеп Блатер в интервю за BBC. Така Блатер потвърди позицията си направена пред Изпълнителния комитет на ФИФА преди две седмици, че няма планове световното първенство да се проведе през зимата и да излезе извън пределите на Катар.
"Всичко е планирано за мястото и всичките 64 мача ще са на територията на Катар. В документите ясно е написано, че Изпълкома на ФИФА си запазва правото да прави промени, но в този случай те трябва да бъдат поискани от домакините", коментира още Сеп Блатер.
Още по време на кандидатурата си от Катар обявиха, че за световното първенство на стадионите ще има климатични инсталации, които ще се справят с горещината, идваща от пустинята. Въпреки това за провеждане на Мондиала през зимата се изказаха президентът на УЕФА Мишел Платини и германската легенда Франк Бекенбауер. Блатер отрече да е подкрепял идеята за "зимен" Мондиал.
"Аз лично нямам предпочитания дали да бъде през лятото или през зимата, но ако се проведе през януари и февруари това ще ни създаде проблеми с Международния олимпийски комитет (МОК), на който аз съм член", добави президентът на ФИФА.
Водещи
-
Мистерия: Учени в спор дали новооткрит обект е комета или извънземен кораб
В края на октомври се очаква да се доближи на 200 милиона километра от Земята
12.08 | 21:00
-
Задочен скандал между ГЕРБ и ПП за закупена противопожарна техника
Искрите тръгнаха след пост във Facebook на депутата Христо Гаджев
12.08 | 20:40
Най-четени
-
Ръст на случаите на COVID-19 у нас през последните дни
Според експертите обаче реалният брой на заразените е по-голям и затова съветват да се правят...
12.08 | 10:59
-
Духовник за параклиса на Седемте рилски езера: Екоактивистите просто си правят пиар, искат някой да ги забележи
На Седемте рилски езера предстои строеж на параклис, посветен на Св. Иван Рилски.
12.08 | 10:45
-
Перничанин опита да заколи куче, но само го рани във врата
26-годишният мъж е задържан, а на животинката предстои операция
12.08 | 13:10
-
Омбудсманът: Лошото досие в ЦКР да отпада при съдебна нищожност на кредита
Това предложи Велислава Делчева на БНБ
12.08 | 14:30