Направиха и Бербатов македонец 02.01 | 09:24
Нападателят бил известен с прозвището "Митко Македончето"

"Българският национал Димитър Бербатов, родом от Благоевград и познат в България като Митко "Македончето" вкара първия гол за Новата 2013 година в Премиършип."
Така започва материалът на македонското издание sitel.com.mk за вчерашния двубой между Уест Бромич Албиън и Фулъм, спечелен от "котиджърс" с 2:1.
Димитър Бербатов откри резултата за своя тим през първата част и бе един от най-добрите на "Дъ Хоутърънс", а благодарение на македонските колеги най-после и на нас ни стана ясно неговото прозвище.
Освен, че по най-наглия начин медията от западната ни съседка приписва несъществуващи прякори на седемкратния победител в анкетата Футболист на годината, очевидно е пропуснала и факта, че нападателят на Фулъм не играе за националния тим на България вече близо три години.
Съчиненията на автора обаче не спират до тук, като по-надолу в текста се споменава, че победата на Фулъм е донесъл "Александър Качаниклич, чието семейство произхожда от Македония". В действителност футболистът, който е национал на Швеция има сръбски корени.
За разлика от Бербатов и Качниклич, единственият истински македонец, замесен във вчерашния сблъсък - Горан Попов, дори не попадна в групата Уест Бромич.
Водещи
-
Министърът на отбраната на САЩ: Операцията беше брилянтна
Хегсет каза още, че бомбардирането на иранските ядрени обекти не е целяло смяна на режима в...
22.06 | 18:00
-
Жена загина при тежка катастрофа между Лясковец и Долна Оряховица
Лек автомобил се е преобърнал в крайпътна нива
22.06 | 17:40
-
мс: Няма непосредствена заплаха за сигурността страната ни
Службите за сигурност следят ситуацията в Близкия изток и своевременно докладват на...
22.06 | 17:20
Най-четени
-
Черният леопард е забелязан преди месеци край Исперих, открити са следи
Изготвен е профил на евентуалния собственик на дивото животно
22.06 | 12:40
-
Атаката на САЩ срещу Иран подготвя пазара на петрол за бум
От обезумели пазари на опции, до покачващи се цени на товарите и дизела - цялата тази...
22.06 | 12:00
-
Оше издирват избягалия хищних в природния парк "Шуменско плато"
Фотокапани, термокамери, дронове и десетки специалисти на терен се опитват да заловят...
22.06 | 10:20
-
Геро стана жертва на фалшива реклама за отслабване
Актьорът опроверга, че е рекламно лице на съмнителен продукт
22.06 | 11:40