Националките започват срещу Португалия за Фед Къп 31.01 | 15:14
Двубоят е на 4 февруари от 17:00 часа българско време
Стана ясен редът, в който ще се проведат двубоите на националния ни отбор в първа група на Евро-африканската зона на Фед Къп. България е в група "D", заедно със съставите на Беларус, Португалия и Турция, а мачовете са от 4 до 9 февруари в унгарската столица Будапеща.
България започва участието си срещу Португалия на 4 февруари, а срещата е от 17:00 часа българско време, съобщиха от родната федерация по тенис (БФТ).
Момичетата на капитанката Дора Рангелова излизат за втория си мач срещу Турция на 6 февруари от 11:00 часа наше време, а ден по-късно (7 февруари) е последният им двубой с Беларус, също от 11:00 часа българско време.
За 9 февруари са насрочени плейофите, в които ще се срещнат победителите от различните групи. Ако българките успеят да спечелят своя поток, то те ще се изправят срещу победителя от група "С", където са отборите на Австрия, Украйна, Израел и Словения. Залогът е класиране за плейофите за влизане в по-горната Световна група две.
От българския тим заради контузии отпаднаха първата и третата ни ракети - Цветана Пиронкова и Диа Евтимова. На техните места капитанът Дора Рангелова повика Изабелла Шиникова и дебютантката Борислава Ботушарова, които се присъединиха към Елица Костова и другата дебютантка Виктория Томова.
Португалките са в състав: Мишел Ларшер де Брито (№121 в световната ранглиста), Мария Жоао Кьолер (№207), Барбара Луш (№399) и Инес Мурта (№1240).
Преди занимаването на отбора Дора Рангелова сподели, че момичетата са готови и ще дадат всичко от себе си в предстоящите мачове.
"Мисля, че сме готови за турнира. Заминаваме в неделя в 17:40 часа за Унгария. Смятам, че отборът на Португалия вече може да се каже, че е фаворит в нашата група, след отказа на Азаренка, така че не е много добре, че започваме срещу тях във вторник. Но сме настроени за битка. Ще бъде трудно в Будапеща, но ще се борим до последно", коментира капитанът на България.
Водещи
-
КНСБ към КРИБ: Защитата на доходите не е политика, а право
Това заявиха от Конфедерацията в позиция
26.11 | 16:30
-
Тръмп за мирния план за Украйна: Няма краен срок
Това е добра сделка и за двете страни, заяви американкият президент
26.11 | 16:00
-
Протестиращи от администрацията: Няма ни в сметките!
Ако исканията им не бъдат изпълнени, предстоят стачни действия
26.11 | 15:45
Най-четени
-
Костадинов: Проблемът е един и той е, че в бюджета няма пари
„Пари в бюджета няма, наистина няма. Да не говорим, че начинът, по който подхождат към...
26.11 | 11:15
-
Митрофанова: Правителството на България води все по-русофобска политика
Руската страна ще защитава всички нарушения на правата си в международни съдилища
26.11 | 12:00
-
Борисов: Протестите са хубаво нещо, това е демокрация
Председателят на ПП Асен Василев обяви, че днес протестът ще бъде мирен, но ще се блокира...
26.11 | 09:59
-
Когато гей двойка сключи брак в държава на ЕС, у нас се счита за легитимен, увери адв. Екимджиев
Той заяви, че в действително в българската конституция е посочено, че бракът е съюз между мъж...
26.11 | 12:45