Новак Джокович се завърна с трудна победа в Базел 02.11 | 09:24

Сръбската тенис звезда започна с труден успех над Ксавие Малис на турнира в Швейцария

От Краси Киров

Световният номер едно Новак Джокович започна с победа участието си на тенис турнира в Базел (Швейцария) с награден фонд 1,84 милиона евро. Ноле постигна трудна победа с 6:2, 4:6, 7:5 над белгиеца Ксавие Малис след 2 часа и 11 минути игра.

За Джокович това бе първи мач от близо месец и половина насам, тъй като сърбинът се възстановяваше от контузия. Победата пък бе под номер 65 за Ноле от началото на сезона, като лидерът в световната ранглиста е допуснал едва три загуби.

Джокович, който излезе на корта с маска по случай Хелоуин, започна срещата по чудесен начин, като постигна два пробива и даде само пет точки на Малис в своите сервис геймове, за да затвори първия сет с 6:2.

Втората част обаче не се развиваше добре за сърбина и при 4:4 той допусна пробив, а след това Ксавие Малис спечели и подаването си, изравнявайки резултата в сетовете след 6:4.

Джокович отвърна с три бързи гейма на сметката си в последната решителна част на мача, а в четвъртия Малис падна тежко, след като се спъна в съдийското столче в опита си да догони една къса топка. Наложи се белгиецът да получи медицинска помощ, а малко по-късно играта беше подновена.

Вместо обаче падането да му повлияе негативно, Малис доведе нещата до 5:3, с след това проби Джокович, за да се стигне до 5:5. Ноле взе подаването си и поведе с 6:5, а при последвалото подаване на Малис стигна до три поредни мачбола, печелейки още първия, за да се поздрави с победата след 2 часа и 11 минути игра.

Следващият противник на Джокович в Базел ще бъде победителят в мача между преминалите през квалификациите Лукаш Кубот (Полша) и Тобиас Камке (Германия). Днес са двубоите на Анди Мъри, Роджър Федерер и Анди Родик.

Водещи

Най-четени