Още две тенисистки пристигнаха за Турнира на шампионките 26.10 | 12:26
Карла Суарес Наваро и Флавия Пенета кацнаха на летище "София" късно снощи
Испанката Карла Суарес Наваро и Флавия Пенета от Италия пристигнаха в София късно снощи с един и същи полет за участие в Garamti Koza WTA Турнира на шампионките. Суарес Наваро спечели в Оейраш първата си титла и така се класира за надпреварата в "Арена Армеец".
"Щастлива съм, че съм отново в София. Този турнир е много специален и аз съм поласкана, че съм част от него. Ние сме само осем тенисистки и всяка от нас е спечелила поне по една титла през сезона, така че ще бъде трудно състезание.
Идвам от Сингапур, където играх двойки в Шампионата на WTA и вярвам, че ще направя добри мачове в България", заяви Карла Суарес Наваро, която игра финал на турнира в София с награден фонд 100 000 долара през 2010 година.
Флавия Пенета получи "уайлд кард" от организаторите и изрази своята благодарност към тях, както и радостта си, че ще може да научи повече за нашата страна.
"Наистина съм щастлива, че съм поканена да играя тук, защото не го очаквах. Надявам се да покажа най-добрия си тенис в София. Знам, че всички сме малко изморени, защото сезонът е много дълъг, но сме в еднакво положение. Аз лично ще се наслаждавам на Турнира на шампионките, на града и на всичко останало.
Доволна съм от представянето си тази година. На моменти бях на приливи и отливи, но смятам, че това е нормално, защото все пак сезонът започва през януари и завършва през октомври и е невъзможно да поддържаш най-добрата си форма през цялото време. Понякога имаме нужда от почивка и презареждане на батериите, за да се върнем отново на корта.
Пак повтарям, че съм доволна от целия сезон и съм малко изненадана, че съм толкова напред в световната ранглиста", заяви на летището 15-ата в класацията Пенета, която спечели през март големия турнир в Индиън Уелс.
Водещи
-
Масирани проверки на въжени линии, ски влекове, асансьори и басейни преди старта на зимния сезон
Експертът посочи, че на лифтовете няма големи нарушения, те са предимно при малките ски...
09.12 | 14:45
-
Meteo Balkans: Идва ли "звярът от Изток" за Коледа?
Към момента изглежда, че декември ще бъде по-топъл от първоначалните прогнози – поне до 15–20...
09.12 | 14:30
-
Министър Гуцанов: Поех ангажимент и той е факт – вдигаме средствата за майките
Той припомни, че в бюджета не е заложен ръст на осигуровки и данъци за 2026 година.
09.12 | 13:59
-
Дениз Хайрула с първи думи след "Ергенът: Любов в рая": Отървах се
Двамата са се разделили известно време след прибирането си в България заради различия в...
09.12 | 13:30
Най-четени
-
Изтичат над 116 хил. безплатни винетки
Най-много безплатни винетки изтичат през януари - 62 682 бр.
09.12 | 12:15
-
Българският филм „Почивката 2" привлече най-много зрители в страната, приходите му са 575 376 лева
Проваленият ергенски запой и последващите ситуации на морето вече са гледали 43 413 зрители,...
09.12 | 11:30
-
„НЕ на омразата!”: „ДПС-Ново начало“ организират митинги в страната
От формацията прилагат и списък на населените места, в които се очаква да се проведат митингите
09.12 | 09:45