Победи за Ивица Костелич и Мария Пиетила-Холмнер в Мюнхен 03.01 | 09:12
Костелич и Пиетила-Холмнер с победи в паралелния слалом
Ивица Костелич (Хърватия) и Мария Пиетила-Холмнер (Швеция) спечелиха вчера паралелния слалом съответно за мъже и жени от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Мюнхен (Германия).
Костелич победи Жулиен Лизеру от Франция в мъжкия финал и записа 12-та победа в кариерата си за Световната купа и първа през този сезон.
В генералното класиране за Световната купа след 12 от общо 37 старта след това състезание начело излезе австриецът Михаел Валхофер с 409 точки, въпреки че днес той отпадна в първия кръг. На втора позиция се намира Силван Цурбриген от Швейцария с 395 точки, а трети е американецът Тед Лигети с 336 точки.
При жените Мария Пиетила-Холмнер (Швеция) победи на финала Тина Мазе (Словения). Елизабет Гьоргъл (Австрия) се наложи над италианката Даниела Меринети (Италия) в спора за третото място.
След 14 от общо 38 старта за сезона в генералното класиране за Световната купа продължава да води Мария Рийш със 753 точки, пред Линдзи Вон с 647 точки и Елизабет Гьоргъл с 483 точки.
Водещи
-
Кабинетът одобри проектобюджета, скоростно го внсесе в парламента (ОБЗОР)
Това се случи без съгласието на бизнеса и синдикатите
13.11 | 21:00
-
Фалшиви новини „убиха” Кака Лара и Кака Лили
Зад недостоверната информация стои един и същ човек
13.11 | 20:30
-
Нинова: Минимумът на месец, за да живее нормално един човек, е 1540 лв.
Колко пенсионери получават такива пари, попита лидерът на ПП "Непокорна България“
13.11 | 20:15
Най-четени
-
Гиросът в Гърция удари рекордните 5.50 евро
Ситуацията на пазара се изостря допълнително от наближаващите празници, като прогнозите сочат...
13.11 | 11:45
-
Зимнина без буркани – алтернативата на модерните домакини
Да си нямат проблеми с гаджето, което казва- да отидем до нашите, да дадат някой буркан, че...
13.11 | 09:15