Порой от голове и рекорди в Шампионската лига 22.10 | 11:15
С най-голям принос в чупенето на рекорди бе украинският шампион Шахтьор (Донецк)

Футболните фенове още дълго време ще помнят миналата нощ в най-престижния европейски клубен турнир - Шампионската лига.
Снощи станахме свидетели на цели 40 попадения в първите осем мача от третия кръг в тазгодишното издание на турнира. Това е нов рекорд в надпреварата, а предишното най-добро постижение бе с 3 гола по-малко - 37.
С най-голям принос в чупенето на рекорди бе украинският шампион Шахтьор (Донецк), който буквално унищожи местния БАТЕ в Борисов, унижавайки го със 7:0 пред собствените му фенове.
Шахтьор се превърна в първия отбор, който вкарва шест попадения за едно полувреме в Шампионската лига.
Бразилският нападател Луис Адриано на "миньорите” стана първият футболист с четири гола за едно полувреме в Шампионската лига. Той се разписа общо пет пъти в двубоя, с което стана и вторият играч след звездата на Барселона Лионел Меси с 5 гола в едни мач в най-престижния европейски клубен турнир. Освен това Луис Адриано подобри рекорда за най-бърз хеттрик в турнира, реализирайки своя в рамките на едва 7 минути.
Германският колос Байерн Мюнхен пък записа рекордна победа при гостуване в Шампионската лига, след като разгроми Рома със 7:1 на "Олимпико" в Рим в среща от група Е на надпреварата.
Звездата на Барселона Лионел Меси показа добра форма преди предстоящото през уикенда Ел Класико с Реал Мадрид и се изравни с лидера на "кралския клуб” Кристиано Роналдо на второто място по отбелязани голове в Шампионската лига.
Лионел Меси бе точен за 2:0 при победата на каталунците с 3:1 над Аякс на "Камп Ноу”, а попадението бе под №69 в турнира. Така Меси и Роналдо са вече на само 2 гола от рекорда на легендата на Реал Мадрид - Раул Гонсалес Бланко (71), като португалецът ще има възможност да атакува кота 71 още тази вечер в дербито на деня между Ливърпул и Реал на "Анфийлд".
Българският шампион Лудогорец също ще има възможност да влезе в историята на турнира, ако постигне положителен резултат срещу Базел на Националния стадион "Васил Левски". При победа или равенство разградските "орли" ще се превърнат в първия роден отбор, печели точки в груповата фаза на турнира.
Водещи
-
Шест земеделски организации излизат днес на протест в София под надслов "В защита и подкрепа на българското производство!"
Шестте организации заявяват своята пълна подкрепа към министъра на земеделието и храните...
10.10 | 09:45
-
Честваме паметта на светите 26 Зографски преподобномъченици
През 1873 г. зографските монасите издигнали на мястото на кулата паметник, в който денонощно...
10.10 | 09:30
-
Лекари алармират: В България ваксинацията срещу рак на маточната шийка е изключително ниска
Тази ваксина не е опасна, подчертаха експертите. Според тях всички спекулации срещу...
10.10 | 09:15
Най-четени
-
Лекари алармират: В България ваксинацията срещу рак на маточната шийка е изключително ниска
Тази ваксина не е опасна, подчертаха експертите. Според тях всички спекулации срещу...
10.10 | 09:15
-
Честваме паметта на светите 26 Зографски преподобномъченици
През 1873 г. зографските монасите издигнали на мястото на кулата паметник, в който денонощно...
10.10 | 09:30
-
Десетки наводнени автомобили и евакуирани граждани в Русе след пороя
Драматична евакуация на "Свободна зона"
09.10 | 12:30