Пулев отново се изправя срещу Кличко 25.05 | 12:02
Двамата ще се бият отново за световната титла, ако Джошуа не излезе срещу Кобрата

Бившият световен шампион по бокс в тежка категория Владимир Кличко може отново да се изправи на ринга срещу най-добрия българин Кубрат Пулев, съобщават украинските медии. 41-годишният украинец има 64 победи (53 с нокаут) и 5 загуби в кариерата си. Той все още не е взел решение дали ще иска реванш с 27-годишния британец Антъни Джошуа, който има 19 победи в своята кариера, всичките с нокаут, информира World Boxing News.
Промоутърът на британец Еди Хърн търси най-подходящото място за реванш, но самият Кличко възнамерява да изчака решението на IBF (Международната боксова федерация) във връзка задължителната защита на Джошуа срещу Кубрат Пулев, който има 25 победи (13 с нокаут) и 1 загуба в актива си до момента.
Както е известно, Matchroom Boxing изпрати официално искане до IBF, с което моли организацията да направи изключение и да разреши реванш на Джошуа срещу Кличко, без да лиши британеца от титлата. Молбата на Джошуа ще бъде разгледана по-време на провеждащата се конференция на IBF тази седмица. Ако отговорът е отрицателен и Джошуа откаже мач с Кубрат Пулев, то британецът може да загуби пояса на IBF. Така Кличко може да се окаже претендент за световната титла в битка с Пулев, когото победи с нокаут през ноември 2014 година. Това е причината украинецът засега да си мълчи за реванш с Джошуа, докато IBF даде официален отговор на британеца, предаде Sporta.bg.
Водещи
-
Димо Алексиев влиза в затвора за година и половина, реши съдът на първа инстанция
Ще си вземе шофьорската книжка малко след излизане от пандиза
30.07 | 21:00
-
Тол камерите заснеха кола със средна скорост 202 км/ч на АМ „Тракия”
Друга летя със 181 км/ч по „Европа”
30.07 | 20:13
Най-четени
-
Десислава Иванчева и нейната заместничка Биляна Петрова дадоха първо интервю след освобождаването си от затвора
Заплахи и притискания
30.07 | 10:59
-
Възпяха Десислава Иванчева в стихове
Тя е героиня във вдъхновената от Радой Ралин и Алеко книга "През Банкя до Харвард и назад" на...
30.07 | 15:00
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59
-
Борисов: Имаше 4 години да се закупи някаква техника, ако е имало воля
Не е имало воля. Това заяви пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
30.07 | 11:15