Пускат Кобрата срещу полски исполин? 23.10 | 16:22
Двуметровият Мариуш Вах е сред възможните съперници на българския шампион
202-сантиметровият гигант Мариуш Вах е сред най-вероятните следващи опоненти на Кубрат Пулев, съобщават днес медиите в Полша.
33-годишният поляк, който през миналата година бе победен от световния шампион Владимир Кличко в Хамбург, може да премери сили с Кобрата на 14 декември в Германия.
Българският шампион вече потвърди, че в края на годината отново ще излезе на ринга, продължавайки да се подготвя за евентуален бъдещ мач с Кличко през 2014 година.
Висок 202 сантиметра, Мариуш Вах е считан за един от най-коравите боксьори в тежка категория за настоящия момент. Полякът разполага с актив от 27 победи и само една загуба, допусната именно от Владимир Кличко.
На 10 ноември м.г. Кличко победи Вах по точки, като тогава впечатление направи здравата брадичка, с която разполага гигантът от Краков. Тогава световният шампион пласира някои изключително тежки удари в главата на поляка, но Вах остана на крака и успя да довърши срещата. Това бе и последното излизане на Мариуш Вах на ринга до този момент.
Изданието Ringpolska съобщава, че промоутърите на Кубрат Пулев от "Зауерланд Ивентс" са заинтересовани от подобен мач. Това донякъде изглежда и логично, имайки предвид, че Мариуш Вах разполага с физика, сходна на тази на Владимир Кличко. Нещо, което би помогнало на Кобрата да се подготви още по-добре за украинския шампион.
В случай, че Кубрат Пулев излезе срещу Мариуш Вах на 14 декември, то това няма да бъде първи мач на софиянеца срещу подобен съперник. Кобрата вече има записани победи над имена като Александър Димитренко и Александър Устинов, които също разполагат с впечатляващи физически параметри.
Водещи
-
Обратен завой за бюджета и призиви за оставка (ОБЗОР)
„Отчитаме грешката и затова го изтегляме“, каза премиерът
02.12 | 21:00
-
Икономист: Няма проблем България да влезе в еврозоната без приет бюджет
Хубаво е до края на януари да имаме приет такъв, защото и предходният не ограничава...
02.12 | 20:45
-
Теменужка Петкова: Нашият диалог с бизнеса и синдикатите продължава
Ето какви промени искат работодателите в проектобюджета
02.12 | 20:30
-
Иван Демерджиев: Напрежението не е стигнало пика си
Хората на площадите заявиха, че не искат Борисов и Пеевски повече да управляват България,...
02.12 | 20:15
Най-четени
-
Спират тировете по автомагистралите през прзничините дни по Коледа и Нова година
Целта е да се улесни пътуването на леките автомобили, да се увеличи пропускателната способност...
02.12 | 14:45
-
Властта и синдикатите прекрояват Бюджет 2026 след масовите протести
Бизнесът срещу данъците
02.12 | 10:30
-
Експерт: Дръжте в кеш по 100 евро на член от семейството
Наличните пари имат важно значение, особено при извънредни ситуации като прекъсване на...
02.12 | 13:20
-
Мария Бакалова се върна в България, за да участва в протеста (СНИМКИ)
Холивудската актриса призова за участие в протестите рано през деня, а по-късно пусна и...
02.12 | 15:10