Реал Мадрид уволни Хорхе Валдано 26.05 | 11:10
Президентът на тима ще даде цялата власт на Жозе Моуриньо по подобие на английските мениджъри
Хорхе Валдано беше уволнен от поста спортен директор на испанския гранд Реал Мадрид, съобщиха от клуба.
"Решихме да прекратим взаимоотношенията си с Хорхе Валдано", заяви президентът Флорентино Перес след среща на Борда на директорите на "Сантяго Бернабеу".
"Опитът от този сезон ни показва, че имаме нужда от нова организационна структура, която оторизира треньора и ще избягва конфликти с генералния директор. Моуриньо поиска автономия при взимането на спортни решения по подобие на английските мениджъри."
"Ние подписахме с най-добрия мениджър в света и искаме да сме сигурни, че след като той напусне, ще привлечем друг много добър треньор, но организацията ще е на необходимото ниво," добави Перес.
Бъдещето на Валдано в клуба изглеждаше несигурно заради обтегнатите отношения със старши треньора Жозе Моуриньо. Предполага се, че именно Моуриньо е поставил условие на Перес да уволни аржентинеца, за да получи повече власт при взимането на решения относно селекцията.
Както е известно, Валдано и португалският специалист се скараха жестоко в края на миналата година, когато Моуриньо поиска да бъде закупен нов нападател след контузията на Гонсало Игуаин.
"Аз не съм този, който превръща Реал Мадрид в бойно поле. Всичките ми усилия бяха към насочени към спокойствието и усмирението. Мина много време откакто говорих лично с Моуриньо. Като се видим се поздравяваме вежливо, но той е търсил хора различни от мен," заяви Валдано пред медиите след обявяването на неговото уволнение.
Хорхе Валдано стана дясната ръка на Флорентино Перес след като президента спечели изборите в края на сезон 2008/09.
Въпреки пристигането на Моуриньо Реал не успя да се пребори с Барселона в шампионата и Шампионската лига, но взе Купата на Краля. Голямата мечта на Флорентино Перес е 10-та титла в Шампионската лига, която е основна цел пред Жозе Моуриньо.
Водещи
-
Слави: Може да прецените кой е крив и кой е прав
Председателят на "Има такъв народ" обясни в социалните мрежи защо според него трябва да се...
22.01 | 20:45
-
Ивет Лалова е уличена в употреба на допинг
Пробата ѝ от Рио 2016 е тествана повторно, открито е забранено вещество
22.01 | 20:30
-
Почина бившият конституционен съдия и зам.-председател на парламента Анастас Анастасов
Председателят на НС Рая Назарян изрази съболезнованията си до семейството и близките на...
22.01 | 20:15
Най-четени
-
Нейнски: Никой не допуска, че Тръмп е поканил Радев в лично качество в Съвета за мир
Тя беше категорична, че България вече е в „клуба на богатите държави“ и трябва да има...
22.01 | 09:59
-
Радев: Благодаря на всички, подкрепили усилията ни да защитаваме държавността
Съдът насрочи за петък заседание по този въпрос, като очакванията са и окончателното решение...
22.01 | 09:45
-
Екшън сцени и скандал белязаха Държавното първенство по борба: Реферка удари борец
Намеси се и майка му
22.01 | 13:50
-
Премиерата на шестия сезон на сериала "Под прикритие" ще е през есента
Шестият сезон на един от най-емблематичните родни сериали ще се завърне отново в ефира на БНТ...
22.01 | 12:00