Рони О'Съливан ще си вземе почивка от снукъра за неопределено време 07.06 | 07:51
Ракетата отказал да подпише задължителния договор, който му осигурява участие в турнирите през сезона

Четирикратният световен шампион в снукъра Рони О'Съливан прекрати спекулациите около бъдещето на активната си кариера и реши да "си вземе почивка" от спорта.
Това стана ясно по-рано днес, след като Ракетата отказал да подпише задължителния договор за играчите със Международната билярд и снукър организация, който на практика служи като билет за участие в турнирите през сезона.
"Не може да се правят изключения в правилата за един определен играч", коментира новината Бари Хърн - председател на Международната билярд и снукър организация. "Рони е свободен да участва във всяка една надпревара, която организираме, стига първо да се съгласи с условията, които са еднакви за всички."
С отказа да сложи подписа си върху контракт, Ракетата се отписва от календара на снукъра за сезон 2012/2013. Той, все пак, не изключи варианта да продължи да поддържа форма в неофициални турнири.
"Все още искам да играя снукър и да посещавам местата, където се провеждат надпреварите. Например, в Китай всички хора са много ентусиазирани, когато дойде време за турнира. Надявам се да остана свързан със спорта по един или друг начин в бъдеще", каза О'Съливан пред официалния си сайт.
Още със спечелването на 4-ата световна титла през май Ракетата намекна, че желае да си вземе по-дълга почивка от снукъра, защото се чувства изморен и не може да балансира между личния си живот и професионалните си задължения.
О'Съливан се бе оплакал и от натоварения календар за следващия сезон, който включва цели 27 турнира.
Водещи
-
Голяма част от българите не се интересуват от разхищението на храна, сочат данните от проучване на Европейската комисия
От Българската хранителна банка отчитат тенденция на нарастване на количествата спасена храна,...
21.10 | 17:59
-
Прокурорите: Нападението над магистрат е брутален удар срещу държавността
В официална позиция, разпространена след инцидента, организацията заявява, че случаят е...
21.10 | 17:40
-
Таксите в системата на образованието вече и в евро
Съгласно приетия от Народното събрание Закон за професионалното образование и обучение за...
21.10 | 17:20
-
България застарява: 1.5 милиона души са вече над 65 години
В края на 2024 година хората на 65 и повече навършени години са 1 544 245, или 24% от...
21.10 | 16:45
Най-четени
-
Радев: Управляващите са в парализа и чакат санкциониран за корупция по "Магнитски" политик да ги уведоми дали ще ги има
"Държавата не е детска игра с колички"
21.10 | 13:30
-
Над 40 компании са заявили интерес за изграждането на Терминал 3 и модернизацията на Терминал 2 на летище „Васил Левски“
Това включва нови зони за пристигащи и заминаващи пътници, централизиран пункт за проверка...
21.10 | 15:30