Симона Халеп достигна финала в София 02.11 | 20:15
Румънката елиминира от турнира Ана Иванович
Водачката в схемата Симона Халеп (Румъния) се класира за финала на Турнира на шампионките на УТА в София с награден фонд 750 хиляди долара.
22-годишната Халеп победи поставената под номер 2 и двукратна шампионка от надпреварата Ана Иванович (Сърбия) с 2:6, 6:1, 6:3 след 110 минути игра пред повече от 5 хиляди зрители в зала "Арена Армеец". Успехът гарантира на румънката прогрес с три места в световната ранглиста и от понеделник тя ще се изкачи на рекордното в кариерата си 11-о място.
Халеп започна по-добре мача и след пробив поведе с 2:1. Победителката от "Ролан Гарос" 2008 Иванович, която участва с "уайлд кард", отвърна със серия от пет поредни гейма, с което взе първия сет. Тогава Халеп поиска медицински таймаут заради болки в кръста.
След паузата тя се завърна променена на корта и набързо дръпна с 4:0 и малко по-късно изравни резултата.
В решаващия трети сет след два поредни пробива Иванович натрупа преднина от 3:0. Халеп намали на 2:3, когато сръбкинята поиска намеса на физиотерапевта заради проблем с кръста и левия хълбок.
След подновяването на играта румънката изцяло доминираше и затвори мача с поредица от шест гейма в своя полза. Така тя остана единствената непобедена тенисистка в турнира, с което си осигури 145 хиляди долара и 255 точки за класацията на УТА.
На финала утре румънката, която има пет титли през този сезон, ще се изправи срещу победителката от двубоя между Саманта Стосър (Австралия) и Анастасия Павлюченкова, които ще играят по-късно днес.
Водещи
-
Борисов обяви успех за "Лукойл": Вече ще бъде, както беше!
В пост във Facebook лидерът на ГЕРБ благодари на Министерския съвет и на широк кръг партии за...
15.11 | 05:01
-
САЩ направиха изключение за България от санкциите срещу "Лукойл"
Отсрочката е до 29-и април
15.11 | 04:15
-
Експерт посочи сериозен проблем със заплатите в страната
Славова обясни, че това е тенденция през годините, която се запазва.
14.11 | 17:59
-
България ще поиска разсрочване на плащанията за изтребителите F-16
Целта е покриване на дефицити
14.11 | 17:40
Най-четени
-
САЩ направиха изключение за България от санкциите срещу "Лукойл"
Отсрочката е до 29-и април
15.11 | 04:15
-
Борисов обяви успех за "Лукойл": Вече ще бъде, както беше!
В пост във Facebook лидерът на ГЕРБ благодари на Министерския съвет и на широк кръг партии за...
15.11 | 05:01
-
Днес е последният ден, в който шофьорите могат да карат автомобилите си с гуми, неподходящи за зимни условия
Изискването е от 15 ноември до 1 март всички автомобили да са оборудвани със зимни гуми или с...
14.11 | 11:00
-
Бойко Борисов: Избраният за особен управител на "Лукойл" има опит и не е бил министър
Попитан дали обмисля ограничаването на бонусите в държавната администрация, той заяви, че е...
14.11 | 10:15