След 20 години: Ботев (Пд) отново би Славия като гост 01.12 | 15:59
"Канарчетата" осъществиха пълен обрат на "Овча купел"
Ботев (Пловдив) развали черната магия на стадиона в квартал "Овча купел" и постигна първа победа като гост на Славия от над 20 години. "Канарчетата" спечелиха първия мач от неделната програма на 19-ия кръг в А група с 2:1, след като осъществиха пълен обрат от 0:1.
За последно Ботев бе побеждавал съперника си на "Овча купел" на 9-ти октомври 1993-та година с 3:1, така че днешният успех е значим и от историческа гледна точка. Също така Ботев записа втора поредна победа в шампионата за първи път от месец август, а плюс това прекрати негативната тенденция да не може да печели при последните си 6 гостувания в А група.
Атанас Курдов изведе "белите" напред в 19-ата минута, но Абел Анисе успя да изравни в 30-ата. Крайното 1:2 фиксира Вандер Виейра в 61-ата минута и голът му се оказа победен, въпреки че след това Ромаио Кортзорг на два пъти, Иван Цветков и отново Анисе изпуснаха от чисти позиции да вкарат още голове във вратата на Георги Петков.
Така Ботев (Пд) излезе на 4-то място в класирането с 34 точки – колкото има и Локомотив (Пловдив), но "канарчетата" имат предимство заради победата с 2:0 в пловдивското дерби на 14-ти септември.
Славия пък остана с 20 пункта на 10-та позиция, след като не можа да запише трета поредна победа в шампионата.
Повече подробности за мача Славия – Ботев (Пловдив) вижте в Sporta.bg
Водещи
-
Диана Дамянова: За 24 часа Борисов събра аудитория, равна на тази на по-големия протест на площада
Слуховете за внезапната политическа смърт на лидера на ГЕРБ се оказаха силно преувеличени
04.01 | 18:00
-
Астрологът Силва Дончева за 2026-а: Криза, смяна на елити и обрати
О февруари тръгва чудовищна финансова криза, може да продължи три десетилетия, прогнозира тя
04.01 | 17:40
Най-четени
-
Кой е най-подходящят ден за сватба през 2026-а, според астрологията?
Почти всеки месец има няколко специални дати, които могат да донесат не само прекрасен сватбен...
04.01 | 12:40
-
Първи спекулации: Удвояват цените, но в евро
Така кутия, струвала 5,23 евро на 1 януари, на следващия ден вече се предлага за 10,22 евро,...
04.01 | 12:00
-
Петролът: Истинската причина за атаката на САЩ срещу Венецуела
Това коментира Йордан Божилов анализира сложната ситуация, подчертавайки, че светът е изправен...
04.01 | 12:20
-
Заради силния вятър: Пътищата към Витоша са затворени
Решението на СО е превантивна мярка, предприета поради реална опасност за сигурността на...
04.01 | 13:00