Спортист номер 1 на България хванат с допинга на Шарапова 27.03 | 20:46
Габриела Петрова с положителна допинг проба за мелдонийб

Спортист №1 на България Габриела Петрова е дала положителна проба за мелдоний, написа сайтът bgathletic.com.
Според вестник "Сега” Петрова се е отказала от отваряне на втората проба и иска пълно оневиняване на базата, че е е използвала препарата до септември миналата година, когато не е бил забранен. Очаква се решение на ИААФ.
Заради пробата, дадена през тази година, Петрова не е заминала на световното първенство в зала в Портланд (САЩ) презминалия месец, където имаше шанс за титла в тройния скок. Постиженията от миналата година на Габриела не са застрашени.
Мелдоният е тема №1 в последния месец в света на спорта, като над 100 спортисти са далиположителна проба за препарата, забранен от 1 януари 2016 г. Едно от твърденията на Международната антидопингова агенция (УАДА), че веществото изчезва от организма за 48 часа, се отхвърля от фирмата производител, от където твърдят, че препаратът се хваща и след месеци.
Това е една от причините на допълнително разглеждане на специфичната ситуация на атлетите, хванати с мелдоний. /БГНЕС
Водещи
-
Пламен Донев: Държавата прибира 50% от изработеното от нас и това е прекалено
Експертът включи в сметката личния ни данък, осигуровките, ДДС потреблението, акциза и...
29.09 | 21:00
-
Катастрофа с френски военен камион в Прохода на Републиката, двама военни са пострадали
Движението по път II-55 е ограничено в едната лента
29.09 | 20:30
-
"Господари на ефира" се завръща на малкия екран?
29.09 | 20:15
Най-четени
-
Зафиров: Държавата е в състояние да реши водната криза и да се противопостави на спекулантите
Това заяви вицепремиерът и председател на Националния съвет на БСП Атанас Зафиров във Варна на...
29.09 | 10:15
-
Борисов: Националите по волейбол са истинските обединители на нацията
С тази победа „Скуадра адзура“ защити световната си титла от 2022 г. и завоюва общо пето злато...
29.09 | 09:59
-
Лошото време блокира туристи по островите в Гърция
Полицията е помогнала на 12 души, които са били блокирани на пътя Закинтос – Аликес, който е...
29.09 | 14:29