Стенли попадна в идеален отбор на Сър Алекс Фъргюсън 27.07 | 14:34
Петров е редом до играчи като Бекъм, Скоулс и Карагър

Доскорошният капитан на Астън Вила и българския национален отбор по футбол Стилиян Петров получи поредно признание като футболист, след като попадна в най-добрите 11 на отказалите се през миналия сезон футболисти.
Sporta.bg припомня, че Стенли трябваше да се откаже от любимата игра, след като преди повече от година бе диагностициран с левкемия, която му попречи да играе през сезона и в крайна сметка сложи край на блестящата му кариера.
В момента той се подвизава като помощник-треньор в Астън Вила, а австралийското издание "Курир" реши да го постави сред 11-те най-добри сред отказалите се след края на изминалата кампания, която видя много големи имена от света на футбола да окачват бутонките на стената.
Схемата, която е използвана от изданието, е 3-3-3-1, като на вратата е Симон Йенч, който записа над 500 мача в Бундеслигата. В защита са легенди като Фил Невил и Джейми Карагър, както и бившият немски национал Кристоф Метцелдер.
Стилиян Петров дирижира дефанзивната халфова линия, като заедно с него са Дженаро Гатузо и Марк Ван Бомел. Триото пред тях пък е формирано от Дейвид Бекъм, Пол Скоулс и Михаел Балак. На върха на атаката е Майкъл Оуен.
"Този мъж трябваше да прекрати кариерата си при злощастни обстоятелства. През март 2012 година капитанът на Астън Вила бе диагностициран с левкемия и година по-късно трябваше да окачи обувките на пирона завинаги", пише "Курир" за българския полузащитник.
Разбира се, начело на този отбор е сър Алекс Фъргюсън, който след края на кампанията каза сбогом на треньорската професия.
Водещи
-
Веселин Стойнев за ПП: Оставката на Кирил Петков вече не може да компенсира щетите
Според него всички уличени в корупция трябва да подадат оставка и да бъдат изключени от...
30.06 | 21:00
-
Невиждани юнски жеги морят Европа
В събота в испанския град Ел Гранадо бяха измерени 46 градуса
30.06 | 20:30
-
Страшна трагедия: Пикап прегази детенце
Мотоциклетист откаран по спешност в болница след тежка катастрофа
30.06 | 20:15
Най-четени
-
Николай Василев: Пенсионната възраст трябва да бъде увеличена
Вноските за втория стълб да се вдигнат от 5 на 10%
30.06 | 16:00
-
Почина музикантът Евгени Генчев - Джули от "Виолетов генерал"
Тъжната новина съобщиха от дарк уейв групата, чийто дългогодишен басист бе той
30.06 | 14:10
-
И Бойко Борисов се срещна с Магнус Брунер
Шенген е едно от най-големите постижения на ЕС, заяви лидерът на ГЕРБ
30.06 | 15:30
-
Жена с над 2,50 промила алкохол се удари в дървен цветарник
По случая е започнато разследване.
30.06 | 11:59