Стефка Костадинова застана до легендите на световната атлетика 25.11 | 11:51
Българката бе приета вчера в Залата на славата заедно с още 23 легенди
Председателят на БОК Стефка Костадинова беше приета късно снощи в Залата на славата на световната атлетика в Барселона.
С пищна Галавечер завършиха церемониите по отбелязването на вековния юбилей на Международната федерация по лека атлетика ИААФ.
Освен обявяването на най-добрите в този спорт за 2012 г., събитието ще се запомни и с учредяването на Зала на славата, което се случва за първи път в атлетиката.
Първите, които бяха определени чрез дълго обсъждане, номинации и избор от специален Панел са 24-има легендарни спортисти, които са с признат неоспорим принос и изключителна роля в развитието на този спорт през последните 100 години.
Сред тях има и една българка - Стефка Костадинова. По този начин настоящата световна рекордьорка в скока на височина застава редом до феноменални личности като Карл Луис, Себастиан Коу, Сергей Бубка, Алберто Хуанторена, Джеки-Джойнър-Кърси, Майкъл Джонсън, Джеси Оуенс и др.
Със своите 209 сантиметра Стефка Костадинова притежава повече от 25 години върховото постижение в скока на височина и е безспорната номер 1 в тази дисциплина за всички времена.
Председателят на БОК предизвика огромен интерес по време на тържествата в Барселона. Тя бе сред най-търсените за интервюта, снимки и автографи. На събитието в Овалната зала на Каталунския Национален музей на изкуствата присъстваха повече от 800 гости, сред тях 200 олимпийски шампиони, елитът на световния спорт и олимпийското движение.
Водещи на церемонията бяха Джонатан Едуардс, световен рекордьор на троен скок и и Юдит Маско, нашумяла местна актриса и модел. На огромна видеостена бяха припомнени с кратки клипове незабравимите моменти от последните 100 години в атлетиката.
Водещи
-
Хампарцумян: Ленин е предупредил, че държава, в която полицаите взимат повече от учителите, е полицейска
Външните банки ще ни дадат кредит, но един ден купонът ще свърши и идва сметката, може да се...
18.11 | 21:00
-
За всеки трети проверен воден обект по Черноморието има нарушения
Най-засегнати са Св. Влас, Елените, Лозенец, Царево, Слънчев бряг и Варна
18.11 | 20:30
-
Алибегов: Ще обжалваме новите такси на Столична община
По думите му бюджетът, разглеждан в парламентарните комисии, предвижда редица утежнения за...
18.11 | 20:16
Най-четени
-
Предупреждение за ураганен вятър в Царево
Бурният вятър през нощта събори дърво и временно затвори пътя между селата Ясна поляна и Ново...
18.11 | 09:30